آل سعود لیاقت مدیریت حرمین شریفین را ندارد/ پلیس ایران پناهگاه مظلومان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74528
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین:
شاخص : معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اینکه پلیس پناهگاه مظلومان است گفت :این اولین باری نیست که آل سعود با بی لیاقتی خود نمی‌تواند حرمین را اداره کنند چرا که متاسفانه ما هرساله شاهد اتفاقات و ناامنی‌هایی در مناسک حج بوده‌ایم.
۴۵۴

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش پلیس، امنیت و اصناف به مناسبت هفته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر روز گذشته در سالن اجتماعات سازمان صنعت و معدن با حضور روسای سازمان‌های دولتی و خصوصی برگزار شد.

ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به هفته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از زحمات نیروی انتظامی استان قدردانی کرد و گفت: امیدوارم ملت ایران با همکاری لازم با این قشر قدردان زحمات این عزیزان باشند.

وی در ادامه با اشاره به فاجعه منا و ضمن همدردی با خانواده های جان باخته گفت: این اولین باری نیست که آل سعود با بی لیاقتی خود نمی‌تواند حرمین را اداره کنند چرا که متاسفانه ما هرساله شاهد اتفاقات و ناامنی‌هایی در مناسک حج بوده‌ایم.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه دولت آل سعود از مردم کشورش می‌گریزد افزود: هر دولتی که از ملت خود گریخت نمی‌تواند مردم آن جامعه را اداره کند، اما به شکر خدا این امنیت و تعامل بین دولت جمهوری اسلامی و مردم برقرار است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: به همه مسئولین توصیه می‌شود تا همه جا با مردم ارتباط و مشارکت داشته باشند چراکه در هر جایی که مسئولین با مردم همراه بودند پیروز بوده‌ایم و جنگ ۸ ساله دفاع مقدس نمونه‌ای بارز این این منطق است چراکه اگر مردم نبودند قطعا ما شکست می‌خوردیم.

وی در ادامه  با اشاره حضور اقشار مختلف در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس تصریح کرد: بنده در برقراری امنیت هم به این معتقدم که باید تعامل بین مردم و مسئولین برقرار باشد و به حمدالله ما از امنیت خوبی برخورداریم و اگر طبق فرمایشات دینی و قرآن از این موقعیت استفاده کنیم موفق‌تر هم خواهیم بود.

این مسئول با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که فرمودند” هیچ ثروتی برتر از عقل نیست و هیچ فقری بدتر از جهل نیست” بیان کرد: برای این‌که مشکلات پیش نیاید باید راه را برای کسانی که دارای اندیشه‌ هستند باز کنیم تا آنان با اندیشه خود به نفع آسایش، آرامش و امنیت جامعه بیندیشند.

رحیمی در ادامه با بیان اینکه پلیس امنیت جامعه را بر عهده دارد افزود: مسئولین امنیتی و اطلاعاتی مسائل امنیتی استان را درشورای تامین استان مورد بررسی قرار داده و تصمیماتی را نیز مبتنی بر امکانات و ابزارآلات در جهت کاهش آسیب‌ها می‌گیرند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به این‌که تنها برخورد با متخلفین کافی نیست گفت: به نظر می‌رسد با وجود برخوردها بازهم تخلفات وجود دارد و این دلیل بر این نیست که برخوردها بی‌تاثیر هستند اما بنده نظر دارم که در کنار برخوردها؛ همه ملت باید وارد میدان شوند و هر کدام در حد امکانات خود با پلیس همکاری کنند .

وی با اشاره به اینکه پلیس پناهگاه افراد مظلوم است ابراز کرد: وقتی کسی مورد ظلم قرار می‌گیرد با دیدن پلیس به آرامش می‌رسد و حتی چراغ گردان پلیس در محله‌های ساکت و بدون رفت‌و آمد می‌تواند باعث آرامش افراد بی‌پناه شود.

این مسئول با اشاره به ناامنی موجود در شوریه،یمن، افغانسان و عراق افزود: امنیت بزرگترین نعمتی است که همه باید در برقراری آن تلاش کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در ادامه توضیح داد: جرم‌ها ریشه‌های مختلفی دارند از ریشه‌های روانی تا جنایات دیگر؛ ما باید همکاری و همراهی لازم را داشته باشیم تا بتوانیم ضریب امنیت را بیشتر کنیم تا جایی که مردم در هیچ مکانی و زمانی احساس ناامنی نکنند.

وی با تاکید بر استفاده اصناف از دوربین‌های مدار بسته و پایش تصویری افزود: در مکان‌هایی که دوربین مدار بسته دارند جرم‌ها کاهش داشته‌اند و یا در صورت برخورد با متخلفین با آن‌ها برخورد کرده و از وقوع جرایم بیشتر جلوگیری می‌شود.

رحیمی در پایان گفت: از اصناف تقاضا داریم که همکاری لازم را با پلیس داشته باشند چرا که به مشورت و شورا قطعا نتایج درست‌تری حاصل خواهد شد و این کمک مردم را می‌طلبد که با مشورت با پلیس نقاط ضعف را با پلیس در میان گذاشته تا بتوانیم جامعه‌ای سالم و امن داشته باشیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار