اجرای موفق طرح هادی در بیش از ۴۰ درصد روستاهای کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96165
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹
معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:
شاخص : معاون پشتیبانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت:: بنیاد مسکن با ظرفیت ۳۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور مسئولیت اجرای طرح هادی را بر عهده دارد و این طرح تاکنون در بیش از 40درصد روستاهای کشور عملیاتی شده است.
۴۱۵۴۸۰۶_۹۰۸

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین ظهر امروز در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی این استان برگزار شد.

هادی درفشی معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار کرد: با توجه به ویژگی های بنیاد مسکن در جهت آشنایی با سیاست‌های سازمان از مجموعه بدنه خود سازمان مدیر کل انتخاب می‌شود.

وی ضمن تشکر از زحمات مدیرکل سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قزوین گفت: برای وی آرزوی موفقیت را از خداوند متعال خواستاریم و امیدواریم که در مسئولیت جدید به عنوان مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان غربی بتوانند پیشرفت‌های قابل قبولی را کسب نمایند.

درفشی با بیان اینکه با توجه به پیشرفت سطح دانش و سواد اجتماعی روند کار بنیاد نباید متوقف شود، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن روند رو به رشدی دارد که باید گام‌های بلندی را در جهت حوزه‌های مختلف از جمله مسکن محرومین، روستایی و دیگر امورات محول شده را طی نماید.

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه بنیاد مسکن تا کسب نتایج مطلوب فاصله زیادی دارد، تصریح کرد: استان قزوین به علت موقعیت اجتماعی، شرایط اقتصادی، فضاهای خوب روستایی، همکاری خوب محلی،حمایت دستگاه‌های اجرایی و الزام و استعدادی که در امورات توسعه‌ای در بخش‌های مختلف دارد انتظار پیشرفت را از این استان دوچندان می‌کند.

وی در ادامه گفت: با توجه به رسالت بزرگ بنیاد مسکن، اگر مجموعه عوامل در کنار هم باشند می توانند نیاز و درخواست بزرگ کشور را رفع کنند چراکه مجموعه خدمات این به افرادی تعلق می‌گیرد که مستحق‌ترین افراد به خدمات این سازمان هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه توسعه روستاها یکی از سیاست‌های بنیاد مسکن است ادامه داد: افرادی که از خدمات بنیاد مسکن استفاده می‌کنند از قشرهای روستایی، شهرهای کوچک کشور هستند که بنیاد مسکن در نظر دارد با فعال نگه داشتن روستاها از مهاجرت روستاییان به شهرها بکاهد.

درفشی با تصریح بر اینکه بیش از ۵۰ درصد از واحدهای روستایی استان مقاوم سازی شده‌اند، گفت: استان قزوین در بخش بازسازی جایگاه بسیار خوبی دارد چه بسا که علاوه بر بازسازی خود استان نقش بارزی در بازسازی بخش زلزله زده آذربایجان شرقی طی زلزله سه سال گذشته داشته است.

این مقام مسئول گفت: نهضت بزرگی با مشارکت بنیاد مسکن و دیگر متولیان در کشور  تدوین شده که در حال پیشرفت به سمت افزایش سیاست بهداشت جامعه روستایی در حرکت است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های هادی در روستاهای کشور خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن با ظرفیت ۳۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور مسئولیت این طرح را بر عهده دارد و پیش‌بینی بر این است که در کل کشور این عدد به صفر برسد تا همه روستاها بتواند از خدمات استفاده کنند.

این مسئول با تاکید بر افزایش توسعه در فضاهای روستایی تشریح کرد: چهره زیستگاه‌های روستایی کشور با افزایش سطح دانش و امورات انجام شده نسبت به سالهای گذشته تغییرات زیادی کرده است؛ اگر امکان ایجاد اشتغال برای روستاییان فراهم نشود نگه داشتن جوانان روستایی‌ها در محل سکونتشان واقعا توجیه پذیر نیست.

درفشی از تخصیص سهمیه ۴۰۰ هزار تنی قیر به صورت رایگان برای آسفالت راه‌های روستایی خبر داد و گفت: با همکاری مسئولین وزارت کشور و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها توانستیم بیشتر جاده‌های روستایی را آسفالت کنیم که امید است در مدت باقی مانده تا پایان سال با منابع در دسترس  بتوانیم این مقدار را افزایش دهیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار