اختصاص تسهیلات کم‌بهره به تعاونی‌های غیرفعال اهرم تشویقی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86872
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
رئيس سازمان تعاون روستايي استان:
شاخص : رئيس سازمان تعاون روستايي استان قزوين در جلسه كميته كنترل و نظارت گفت: اختصاص تسهيلات كم بهره يا بدون بهره به تعاوني‌هاي زيانده و غير فعال، اهرم‌هاي تشويقي است.
۱۶۲۳۴۹۲

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، جلسه کمیته کنترل و نظارت مدیریت تعاون روستایی استان قزوین درخصوص پایش و بهبود طرح آسیب شناسی و کار آمد سازی تعاونی های زیانده، غیر فعال با حضور ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، علینقی سیمیاری معاون اداری و مالی سازمان، روسای ادارات شهرستان و روسای واحدهای ستادی عضو کمیته در محل سالن جلسات مدیریت استان برگزار شد.

معین الدین در این جلسه اختصاص تسهیلات کم بهره یا بدون بهره به تعاونی‌های زیانده و غیر فعال را به عنوان اهرمهای تشویقی عنوان و اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به اعضاء تعاونی‌ها علاوه بر تامین نقدینگی ارتباط عضو با تعاونی‌ها را افزایش می دهد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین تصریح کرد: گسترش فرهنگ تعاون زمینه گسترش وحدت و هم دلی و شکوفایی ابتکار و نوآوری در جامعه را فراهم می‌کند.

این مسئول پایین بودن میزان سرمایه تعاونی‌ها را علت اصلی عدم فعایت و رکود دانست و گفت: در برخی از تعاونی‌ها خدمات قابل ارائه به اعضاء وجود ندارد و به طبع آن ارتباط اعضاء با تعاونی‌ها قطع شده است.

در این جلسه در خصوص عوامل زیانده و غیر فعال شدن تعاونی‌ها از نظر کمی و کیفی، بررسی وضعیت موجود مالی و فعالیت‌های اقتصادی تعاونی‌ها ، مشخص نمودن ضعف‌ها و نقاط قوت، پیش بینی و ارائه راهکارهای فعال نمودن تعاونی‌های غیر فعال و سودآور نمودن تعاونی‌های زیانده و تدوین برنامه‌های کوتاه مدت بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار