استفاده از تکنولوژی روز جهت ترویج حداکثری دین مبین اسلام - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86184
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
استاندار قزوین تاکید کرد:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به خطر تهاجم فرهنگی گفت: تکنولوژی روز باید در جهت تدوین فرهنگ اخلاق و ترویج دین مبین اسلام باشد.
download (2)

به گزارش خبرنگار فرهنگ و ادب شاخص‌نیوز، فریدون همتی استاندار قزوین صبح امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، آیت الله قزوینی دارای شخصیتی برجسته و  فوق العاده ای بودند و  در زمان  صحبت  تمام حضار ناخودآگاه مبهوت او می شدند.

وی با گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به قزوین افزود: ارتباط و شناخت من از قزوین از طریق آشنایی با شخصیت حاج شیخ قزوینی شروع شد؛ باید با برگزاری چنین یادبودهایی بیشتر از پیش در راستای شناخت این ستارگان پر فروغ تلاش کنیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه شرایط جهانی و افزایش تکنولوژی جوامع را تهدید می‌کند، تصریح کرد: جامعه فرهنگی ما باید در راستای معرفی زوایای مختلف دینی گام‌ بردارد.

این مسئول با اشاره به حفظ و صیانت از جامعه و جوانان، تاکید کرد: اگر می خواهیم نگرانی‌های پیرامون خانواده و ناهنجاری‌های اجتماعی برطرف شود یکی از راه‌های پر اثر و زود بازده تلاش برای شناخت چهره‌های دینی و مذهبی ماندگار است که راه و رسم آنها می تواند هدایت کننده برای نسل‌های آینده باشند.

همتی ادامه داد: شاید برخی از عالمان بزرگ و ربانی در بین ما نباشند اما حضورشان در یک جامعه دینی همچنان زنده بوده و فرزندان و شاگردانشان از سرمایه های گران قدر هستند.

استاندار قزوین با اشاره به نفوذ و تهاجم فرهنگی در جامعه، گفت: تکریم عالمان دینی و علمی و استفاده از آثار آنها به عنوان یک منبع عظیم برای هدایت و راهنمایی نسل جوان از مهم ترین راه های مقابله با تهاجم فرهنگی است.

این مسئول اذعان کرد: جوانان نیازمند انتخاب الگو ، راه و رسم زندگی خود هستند اگر چنین منابع بزرگ را کسب و استخراج کنیم بهتر می توانیم در هدایت نسل جدید گام‌های موثرتری برداریم.

همتی با اشاره به تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها بر افکار و انتخاب مردم و جوانان، بیان کرد: تکنولوژی روز باید در جهت تدوین فرهنگ اخلاق و ترویج دینی باشد، گاهی سیاست این شبکه ها در جهت تخریب شخصیت ها و ایجاد انحراف در جامعه است.

وی تاکید کرد: از طریق شبکه‌های گسترده فناوری می توانیم آثار و احکام عالمان و مجتهدین را تبلیغ و مطرح کنیم و همه رسانه ها باید در راستای شناساندن شخصیتهایی مانند آیت الله شیخ مجتبی قزوینی بسیج شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار