استقرار ۱۰۰ پایگاه سنجش بینایی کودکان در قزوین/ سنجش بینایی ۶۰ هزار کودک قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77752
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
كارشناس مسئول پيشگيري از تنبلي چشم استان اعلام كرد
شاخص : كارشناس مسئول پيشگيري از تنبلي چشم بهزيستي استان قزوين با اعلام اينكه 100 پايگاه سنجش بينايي در استان آماده خدمات دهي است، گفت: 60 هزار كودك قزويني در طرح پيشگيري از تنبلي چشم مورد معاينه قرار مي گيرند.
۱۱۱۶۶۵۸

مهری گل‌پرور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ ساله در استان خبر داد و گفت: امسال بیش از ۶۰ هزار کودک مشمول این طرح هستند.

کارشناس مسئول پیشگیری از تنبلی چشم بهزیستی استان قزوین با بیان اینکه زمان طلایی برای درمان چشم زیر پنج سال است، اظهار کرد: از ۵ تا ۱۲ سالگی درمان این عارضه سختی‌های فراوانی را به دنبال دارد و پس از آن دیگر پیشگیری قطعی امکان‌پذیر نخواهد بود.

این مسئول ادامه داد: سازمان بهزیستی سال‌های متعددی است که اقدام به معاینه رایگان کودکان سه تا ۶ سال می‌کند.

گل‌پرور با اشاره به اینکه باید چشم کودکان در سنین طلایی سالانه سه بار مورد معاینه قرار گیرند، خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ابتدا کودکان به لحاظ برخورداری از سلامت چشم غربال می‌شوند، سپس کودکان مشکوک شناسایی و در پایان، آن دسته از کودکانی که مشکل بینایی دارند به مراکز درمانی و در صورت لزوم پزشکان متخصص معرفی می‌شوند.

وی با اعلام اینکه ۱۰۰ پایگاه سنجش بینایی در استان آماده خدمات دهی است، افزود: در حال حاضر ۱۵۰ مربی به منظور انجام طرح مزبور آموزش دیده‌اند که برخی به صورت ثابت و سیار در پایگاه‌های اجرای طرح مستقر هستند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار