اصلاح وضعیت زنان و کودکان متناسب با الگوی دینی/ ارجاع بیش از یک هزار پرونده طلاق تواقفی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70451
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۵۲
مدیردفترحمایت از حقوق زنان وکودکان استان مطرح كرد
شاخص : مدیردفترحمایت از حقوق زنان وکودکان استان قزوین گفت: اصلاح وضعیت زنان و کودکان و حل مشکلات آنان با روشی مناسب و مبتنی برالگوی دینی و بومی صورت گیرد.
ra4-3014

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، دومین نشست منطقه ای مدیران دفاتر حمایت از حقوق زنان وکودکان دیروز با حضور مدیران استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مازندران در دادگستری استان قزوین برگزار شد.

مرجان سیفی پور مدیردفترحمایت از حقوق زنان و کودکان استان قزوین در این نشست اعلام کرد: در سال گذشته یک هزار و ۵۸۴ پرونده طلاق توافقی به مراکز مشاوره خصوصی استان ارجاع شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه با تنظیم قرادادی با مراکز مشاوره خصوصی پرونده‌های طلاق های توافقی از سوی دادگستری به این مراکز ارجاع شده است، افزود: نظارت بر کار و دریافت آمار و رسیدگی به شکایات از آنها زیر نظر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری صورت می گیرد.

سیفی پور، استقرار تیم کاهش طلاق بهزیستی و ارائه خدمات به مراجعین را از دیگر اقدامات انجام شده دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح وضعیت زنان و کودکان و حل مسائل و مشکلات آنان اگر با روشی مناسب و مبتنی بر الگوی دینی و بومی صورت گیرد، دستاوردهای زیادی برای جامعه خواهد داشت.

طرح های ابتکاری استان قزوین در زمینه ارائه خدمات پیش از ازدواج و فراخوان وکلای استان برای پذیرش رایگان وکالت زنان بی‌سرپرست و بی بضاعت بوده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار