افزایش ۶۰درصدی تحویل گاز طبیعی به نیروگاه شهیدرجایی
کد خبر: 99764
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۳۲
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از افزایش 60 درصدی تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی در سال 94 خبر داد.
download

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری در خصوص حجم گاز محول شده به نیروگاه شهید رجایی اظهار کرد: در سال گذشته با توجه به سیاست‌های وزارت نفت مبنی بر افزایش حداکثری تحویل گاز به نیروگاه های تولید برق، شرکت گاز استان قزوین نیز با انجام برنامه ریزی مناسب بستر را برای تحویل حداکثری گاز به نیروگاه مذکور فراهم نمود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با بیان اینکه مقدار حجم گاز تحویلی به نیروگاه در سال ۹۴ حدود ۲ میلیارد ۱۵۵ میلیون متر مکعب بوده است، افزود: با توجه به تحویل ۱میلیارد و ۳۴۳ میلیون متر مکعبی گاز درسال ۹۳  شاهد افزایش ۶۰ درصدی تحویل گاز بوده ایم.

وی این مقدار افزایش  را رکورد جدیدی در استان دانست و گفت: امید است  در سال جاری بتوانیم با اتخاذ تمهیدات لازم حجم گاز تحویلی را بیش از پیش افزایش دهیم.

این مسئول با بیان اینکه  در فصل سرما به علت رشد صعودی مصرف گاز در بخش‌های خانگی، مقدار گاز تحویلی به نیروگاه در مقایسه با سایر فصول کاهش می یابد، ابراز کرد: با این وجود؛  مقدار گاز تحویل شده به نیروگاه در شش ماهه دوم سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل آن ۴۶ درصد افزایش داشته است که این موضوع مطلوب بودن وضعیت تحویل گاز به نیروگاه شهیدرجایی در سال ۹۴ را نشان می دهد.

بوشهری در پایان اظهار کرد: با توجه به افزایش ۶۰ درصدی تحویل گاز طبیعی به نیروگاه شهید رجایی، شرکت گاز استان قزوین توانسته است سهم مؤثری در کاهش آلایندگی های زیست محیطی داشته باشد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار