ایجاد شبهه یکی از ترفندهای اصلی دشمن برای رسیدن به اهداف شوم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93064
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۳۷
مدرس حوزه و دانشگاه تاکید کرد:
شاخص : مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه دینداری فردی و اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، تاکید کرد: مجهز بودن به علم، حکمت و معارف برای پاسخ گویی به شبهات و انحرافاتی که اسلام و انقلاب را تهدید می‌کند از وظایف اصلی مسلمانان است
hw2z7lrf

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، عصر روز گذشته همایش گفتمان انقلاب اسلامی با حضور آیت الله سید محمد قائم مقامی مدرس حوزه و دانشگاه در مسجد محمدرسول الله قزوین برگزار گردید.

قائم مقامی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: چالش بین انقلاب اسلامی و استکبار در حوزه فرهنگی، سیاسی و علمی بیش از عرصه نظامی است.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در زمان اوج بحران‌های فکری، معنوی و ایدئولوژیک ظهور کرد، افزود: انقلاب با نگرشی نوین به عرصه آمد و پیام آن به جهان این بود که دیگر عمر نظام سلطه و پادشاهی به سر آمده است.

وی با بیان اینکه همه حکومت ها از نوعی معنویت برخوردار هستند، توضیح داد: الهیاتی که نظام های غربی و دیگر نظام ها از آن پیروی میکنند یا منحوس است و یا منحرف.

این مدرس دانشگاه در ادامه گفت: حکومت ها را می توان به ۲ دسته سلطنت آشکار و سلطنت پنهان تقسیم کرد که در واقع حکومت غرب و آمریکا از نوع دوم است چرا که با وجود دموکراسی ظاهری اما سلطه ای پنهانی بر ملت خود دارند.

قائم مقامی ابراز کرد: حکومت های استکباری هم چون آمریکا حقانیت خود را با معیار قدرت می‌سنجند و چنین تفکری شیطانی و به دور از دین مداری است.

وی استدلال کرد: بر مبنای مکتب اسلام حقیقی باید بر اساس عقلانیت، نور ولایت و امامت را یافت و طبق تکلیف برای به حکومت رسیدن آن تلاش کرد.

مدرس حوزه با اشاره به انحراف مسیحیت در غرب، اذعان داشت: در سالهای اخیر دین مسیحیت تحت تاثیر تبلیغات یهودیان اسرائیل بوده و از طرفی در مسیر گروهای تروریستی مانند داعش  قرار گرفته است.

قائم مقامی با بیان  اینکه لازمه دین داری در دنیای امروز، برخورداری از قدرت تحلیل های سیاسی روز است، تاکید کرد: مبنای فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی شناخت علائم و مؤلفه های اصلی دین اسلام و قدم برداشتن در این مسیر است.

این مدرس با اشاره به بیانات امام راحل مبنی بر اینکه “ولی فقیه همانند امام معصوم و پیامبران لازمه جامعه اسلامی است” گفت: دشمن از هر راهی از جمله تهاجم فکری و فرهنگی برای شکست این تفکر و نظام استفاده میکند.

مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه شورای نگهبان عنصری جدا ناپذیر از نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان به عنوان نهادی مقدس پس از رحلت امام خمینی (ره) با انتخاب صحیح مقام معظم رهبری، موجب اقتدار و انسجام نظام جمهوری اسلامی شد.

وی با بیان اینکه  دو ویژگی دینداری و انقلابی بودن لازمه یکدیگر هستند، هشدار داد: دشمن با ایجاد شبهات بسیار در اذهان مردم در صدد انحراف جامعه اسلامی است.

مدرس حوزه اضافه کرد: مجهز بودن به علم، حکمت و معارف برای پاسخ گویی به شبهات و انحرافاتی که اسلام و انقلاب را تهدید می‌کند از وظایف اصلی مسلمانان است.

قائم مقامی با بیان اینکه دینداری فردی و اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، خاطرنشان کرد: افرادی که معتقد به اختیاری شدن دین در نظام هستند باید بدانند که شرط دینداری ورود دین در عرصه اجتماع و سیاست است.

وی با اشاره به رواج بی حجابی در حکومت پهلوی، یادآور شد: مسئولین و نهادهای مربوطه باید با به کارگیری برنامه های موثر فرهنگی و تبلیغی به بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه کمک کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار