ایجاد قرارگاه‌های فرهنگی اصلی‌ترین نیاز کنونی کشور/ پرهیز از هرگونه عملکرد جزیره‌ای در حوزه فرهنگی/ صاحبان ثروت‌های میلیاردی نباید تعیین‌کننده سرنوشت استان باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112961
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۲۰
در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه قزوین عنوان شد
شاخص : مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه امام حسن(ع) پیش از ظهر امروز با حضور مسوولین و بسیجیان برگزار شد.
IMG_9258

به گزارش خبرنگار شاخص‌نیوز، مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه امام حسن(ع) پیش از ظهر امروز  در حسینیه شهید مطهری(ره) با حضور آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، رییس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندهان ارشد لشگر ۱۶ زرهی و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب‎الامر(عج) علت بسیاری از آسیب‌ها و نابه‌سامانی‌های موجود در جامعه را فاصله گرفتن از بینش و آرمان‌های بنیانگذار رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف دانست و افزود: چنانچه پایبندی صد درصدی به آرمان‌ها و اهداف امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری وجود داشته باشد، مسیر انقلاب اسلامی با سرعت بیشتری طی خواهد شد.

IMG_9140

شاهرخی با بیان اینکه از منظر امام خمینی (ره) تکامل انسان در گرو حرکت به سمت اسلام و اسلامی شدن است، اضافه کرد: هم اکنون در دهه چهارم انقلاب اسلامی قرار داریم و مراحل تشکیل دولت اسلامی باید شدت بیشتری پیدا می‌کرد.

فرمانده سپاه صاحب‎الامر(عج) افزود: برای تحقق آرمان امام در زمینه امور تربیتی، کارگزاران این امور باید صالح باشند تا بتوانند به حرکت جامعه در مسیر تحقق اهداف والای انقلاب کمک کنند.

شاهرخی با اشاره به اهمیت متخصص و متعهد بودن مسئولین کشور در نگاه امام خمینی (ره) ادامه داد: اعتبار جمهوری اسلامی به بیان احکام الهی و احقاق حقوق مستضعفان است و دلیل وجود دغدغه و نگرانی در جامعه، بی توجهی و کم توجهی به این سیاست‌های محوری و بنیادی است.

وی ادامه داد: جلب رضایت مردم باید در چارچوب فرامین الهی صورت بگیرد و نباید افکار عمومی را فریب داد؛ در نظام جمهوری اسلامی کسی حق ندارد به هر نحوی که می‌خواهد عمل کند.

IMG_9128

فرمانده سپاه صاحب‎الامر (عج) با بیان اینکه دولتمردان باید از قدرت طلبی پرهیز کنند، اضافه کرد: در آرمان‌های سیاسی امام دولتمردان سیاسی اهل بهانه جویی نیستند و به صراحت صحبت می‌کند و رابطه بین دولت و ملت به شکلی درست وجود دارد.

شاهرخی ادامه داد: در آرمان‌های سیاسی امام راحل حاکمیت فضایی مملو از صلح و دوستی حاکم است و شعار “نه ظلم می‌کنیم و مظلوم واقع می‌شویم” سر لوحه برنامه سیاسی قرار دارد.

وی در ادامه به آرمان‌های امام راحل در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: آرمان امام خمینی(ره) در حوزه اقتصادی هم اکنون در واژه اقتصاد مقاومتی رهبری تبلور یافته و باید التزام عملی پیدا کند.

IMG_9114

این مسئول تصریح کرد: مبنای اقتصاد اسلامی مخالف با سرمایه‌داری و برپایه عدالت است و این بدان معناست که همگان به حقوق اقتصادی، شرعی و قانونی خود برسند، در جامعه‌ای که اقتصاد اسلامی تحقق پیدا کرده باشد عده‌ای نمی‌توانند به بهانه‌های مختلف مردم را استثمار کرده و زندگی اشرافی بسازند.

شاهرخی با یادآوری سخنان گوهربار رهبر کبیر انقلاب اسلامی که فرمودند نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد، افزود: جامعه‌ای که مطابق با اصول اقتصاد اسلامی حرکت نکند، گردن کلفتان به عنوان سرمایه‌های نظام و صاحبان ثروت‌های بادآورده و نامشروع به عنوان ذخایر نظام اسلامی معرفی می‌شوند.

فرمانده سپاه صاحب‎الامر (عج) گفت: مردم وفادار و انقلابی ایران هیچگاه استقلال و عزت خود را با آسایش ایجادشده در سایه بیگانگان معاوضه نمی‌کنند.

وی در ادامه گفت: اگر مسوولی در جایگاهی قرار بگیرد و سخن و رفتاری برخلاف آرمان‌های انقلاب بیان نماید، تشخیص این مساله که او تا چه میزان التزام عملی دارد و این سخنان تا چه میزان در راستای باورهای او قرار دارد، با مردم است.

IMG_9167

شاهرخی با بیان اینکه مسوولین و کارگزاران باید حافظ آرمان‌‎های انقلاب و خون شهدا باشند، تصریح کرد: آنهایی که قبل از انقلاب حتی کرایه ماشین برای رفتن به تهران را نداشتند، امروز دارای میلیاردها تومان ثروت بادآورده و نامشروع شده اند و کار به جایی رسیده که امروز این افراد برای استان ما تصمیم‌گیرنده شده اند.

وی در خاتمه با اشاره به برنامه فرهنگی فصل شیدایی، گفت: نمایش بزرگ فصل شیدایی یک حماسه بود که با همدلی و همکاری همه مسئولین اتفاق افتاد بجز یک مجموعه که خداوند توفیق را از آنها سلب کرد و پیام استقبال مردم به مسئولین این بود ذایقه مردم را با گناه و معصیت آلوده نکنید و کسانی که کمک نکردند بروند استغفار کنند، شما اگر بیایید چنین کارفرهنگی انجام بدهید ما دست شما را می‌بوسیم.

IMG_9147

ایجاد قرارگاه‌های فرهنگی اصلی‌ترین نیاز کشور است

عباس کاظمی فرمانده سابق سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین در ادامه این مراسم گفت: حدود و زوایای تهاجم فرهنگی به واسطه رهنمودهای سکان دار انقلاب اسلامی تا میزان زیادی برای ما روشن شده و این واقعیت باید به شکل یک تهدید جدی پذیرفته شود.

وی با ابراز نگرانی از عملکرد جزیره‌ای برخی در حوزه فرهنگ و هنر گفت: نظام سلطه به صورت شبکه‌ای در این جبهه فعالیت می‌کند اما متاسفانه ما در بسیاری از موارد به صورت جزیره‌ای و ناهماهنگ عمل می‌کنیم.

کاظمی ادامه داد: ایجاد قرارگاه‌های فرهنگی اصلی‌ترین نیاز کشور است و این قرارگاه‌ها باید در همه استان‌ها دایر شوند تا بتوانیم از ظرفیت جبهه مومن و متعهد انقلاب اسلامی که دغدغه تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب را دارند، بهره ببریم.

IMG_9258

وی با اشاره به اینکه برخی بازی‌های سیاسی مانع تشکیل جبهه متراکم فرهنگی در استان است : این بازی‌های سیاسی برای ملت ایران سودی نداشته و نخواهند داشت و موجب شده تا نتوانیم در عرصه جبهه متراکم فرهنگی قرارگاه مرکزی را ایجاد نماییم.

فرمانده سابق سپاه ناحیه امام حسن(ع) تاکید کرد: باید قرارگاه مرکزی فرهنگی انقلاب بلافاصله تشکیل تا سرمایه‌های نظام بتوانند با حمایت آن‌ها به صورت تهاجمی و دفاعی برعلیه جبهه متخاصم مقاومت کنند.

کاظمی گفت: هم اکنون اصلی‌ترین مشکل انقلاب به صورت کوتاه مدت و مقطعی مساله اقتصادی است اما اگر مسائل فرهنگی حل شود در عرصه اقتصادی نیز موفق تر عمل خواهیم کرد و در عرصه سیاسی شاهد آسیب‌های کمتری خواهیم بود.

IMG_9234

در پایان این مراسم سرهنگ پاسدار داود بهرامی به عنوان فرمانده جدید سپاه شهرستان قزوین معرفی شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار