ایمن‌سازی ۷۰ درصد مدارس کشور/ جلوگیری از هزینه‌های گزاف با حفظ به موقع فضای آموزشی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81182
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۲۵
در سمينار منطقه‌اي معماري مدارس مطرح شد؛
شاخص : مدیرکل دفتر فنی نوسازی مدارس کشور در قزوين با اعلام اينكه هم اكنون 70 درصد مدارس كشور ايمن سازي شده گفت: حفظ به موقع فضاهاي آموزشي از تحمیل هزینه های بسیاری جلوگیری می کند.
ساختمان آموزشی

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سمینار سه روزه منطقه ای معماری مدارس در قزوین با حضور کارشناسان معماری استان های البرز، زنجان، همدان، مرکزی و کردستان درخصوص اعتلای طراحی معماری فضای آموزشی برگزار شد.

حمید علیان نژاد مدیرکل دفتر فنی نوسازی مدارس کشور در این سیمنار با بیان اینکه هم اکنون ۷۰ درصد مدارس کشور ایمن سازی شده اند، اظهار کرد: حدود ۲۹۰ هزار ساختمان با زیربنای ۷۰ میلیون مترمربع در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد که حفظ به موقع آنها از هزینه گزاف جلوگیری می کند.

این مسئول در خصوص میزان اعتبار مورد نیاز برای مقاوم سازی ۳۰ درصد مابقی مدارس کشور گفت: حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در بودجه سنواتی پیش بینی شده و در صورت تصویب برای سه سال آینده هیچ مدرسه ای بدون استحکام نخواهیم داشت.

علیان نژاد خاطرنشان کرد: موضوع زیبا شناختی در تعلیم و تربیت باید مورد توجه جدی قرار گیرد و چون تربیت ما دینی است جلوه های هنری در این حوزه ایفای نقش می کند.

قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین هم تقویت دینی و همچنین شاداب کردن دانش آموزان را ۲ محور مهم در معماری بیان کرد و خواستار توجه بیشتر به معماری اصیل اسلامی در ساخت مدارس شد.

جوانبخت مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس هم اعلام کرد: هم اکنون ۹ هزار و ۴۰۰ کلاس درس در قالب ۲ هزار و ۳۰۰ واحد آموزشی در استان وجود دارد که ۲۷ درصد آن در روستاها و مابقی در شهرها قرار دارد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار