بازسازی صحنه سرقت صرافی عماد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57885
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۱۶
۱۳۹۴۰۲۱۶۱۴۵۲۱۲۲۴۸_PhotoL

بازسازی صحنه سرقت صرافی عماد در خیابان منوچهری تهران صبح امروز چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه با حضور مجرم و شاهدان انجام شد. در این سرقت طبق اظهارات مالباخته مقداری ارز خارجی، انواع سکه به همراه پول داخلی که مجموعاً ۷۵۰ میلیون تومان می‌شد به سرقت رفته بود.

 

 

.

.

.

.

.

 

 

.

.

.

.

.

.

.

 

 

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “بازسازی صحنه سرقت صرافی عماد”

 1. جواهرسنج می‌گه:

  این مشکلی هست که همه طلا فروشیها و صرافیها دارند.

  گاوصندوقها همه سنتی هستند. همه ما فکر میکنیم اگر وزن گاوصندوقمون زیاد باشه یعنی ضد سرقت هست در حالیکه بدنه گاوصندوقها و دیوار طلافروشیها و صرافیها اگر از ۵۰ سانت بتن مسلح هم درسته شده باشه باز هم خیلی ساده بریده میشه.

  حالا این دزدا با فرز و کلنگ بریده بودن که به نظر من خیلی هم نابلد بودن چون با هوا برش مثل آب خوردن بتن بریده میشه هیچ سر و صدایی هم نداره

  مغازه طلافروشی من در کرمان بود که دیوار پشت مغازه را سوراخ کردن و پشت خزانه را هم بریدن و تمام طلاهامو بردن و بعد از اون بود که پسر من روی اینترنت یه شرکتی را پیدا کرد که خزانه طلا فروشی را از دیوارهای خزانه پیش ساخته با بتن فوق مقاوم میساخت ساخت کره جنوبی هستش و با اینکه ضخامت این دیوار پیش ساخته فقط ۲۰ سانتیمتر هست ولی چندین برابر دیوارهای ساخته شده از بتن مسلح که ما میشناسیم مقاومت داره تا جایی که وقتی من باهاشون قرار داد بستم داخل قرارداد فروششون پرداخت خسارت را هم در صورت سرقت تضمین و تعهد کردن.

  البته به شرطی این قرار داد تضمین پرداخت خسارت را میبندن که حفاظت و مونیتورینگ خزانه که میسازن هم با خودشون باشه. بعد به شوخی به من گفتن حالا دیگه شبا نمیخواد در مغازه را ببندی شاید هوا سرد باشه این گربه ها بخوان بیان تو گرم بشن.

  چند وقت پیش از شرکتشون اومده بودن برای بازدید سیستم و من از مهندسشون سوال کردم که آیا واقعا شما اگر از من سرقت بشه خسارت میدید؟ گفت آره میدیم. گفتم خوب اگر من هیچی تو گاوصندوقم نداشتم ولی ادعا کردم ۲۰ کیلو طلا داشتم چیکار میکنید؟ خندید و گفت ما که دیوانه نیستیم که همچین قراردادی را ببندیم حتی اگر یک درصد هم فکر کنیم امکان سرقت از شما وجود داره. بعد میگفت این دیوارهای پیش ساخته که فقط ۲۰ سانتیمتر هست مثل اینه که یه دیوار با ضخامت ۲ متر ساخته باشی چون از موادی ساخته شده که برای اینکه یه سوراخ ۳۰ در ۳۰ سانتیمتر روش درست کنی باید ۶ ساعت با هوابرش و فرزهای پیشرفته و قوی کارکنی و سیستمهای مانیتورینگی که توی خزانه وجود داره از همون لحظه اول بدون امکان قطع شدن همه چیز را به ما اطلاع میده برای همین ما اصلا نمیذاریم به اونجاها برسه.

  جالب اینه که در خزانه هم که برای ما گذاشتن درست از جنس خود بدنه هستش و جالب تر اینه که هیچ قفلی روی در خزانه نیست و با یه ریموت کنترل باز میشه که ۱۳ تا دکمه برای وارد کردن هشت رقم رمز داره و یک عالمه چیزهای دیگه که قبلا فقط تو فیلمها دیده بودم. مثلا قفلشون یه سیستم ضد زور گیری داره که حتی اگر تو خیابون مجبورمون کنن هم نمیتونن وارد خزانه بشن بدون اینکه دستگیر بشن.

  من الان شبها راحت میخوابم چون واقعا فکر میکنم وقتی اونها در این حد به سیستمشون مطمن هستن که پرداخت خسارت را تعهد کردن من دیگه چرا باید نگران باشم

  تا قبل از این بیمه سرقت بودم ولی توی قرار داد بیمه گفته حتی اگر بیمه تایید کنه که سرقت بوده و بخواد خسارت بده ۲۰ درصد ازش فرانشیز کم میکنه. یعنی اگر مثلا کسی ۱۰ کیلو طلا داشته باشه بیمه ۲۰۰ میلیون تومن فرانشیز کم میکنه تازه اگر بتونه اثبات کنه سرقت بوده.

  فکر میکنم اتحادیه باید از شرایطی که الان برای صدور یا تمدید جواز کسب مشخص کرده تغییر وضعیت بده به اینکه باید خزانه هایی داخل طلا و جواهر فروشیها بسازن که مثل این شرکت تضمین پرداخت خسارت داشته باشن.

پاسخ دهید

آخرین اخبار