برگزاری طرح همکلاسی آسمانی همزمان با آغاز سال تحصیلی/نباید به هفته دفاع مقدس نگاه تقویمی داشته باشیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72349
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن مجتبی(ع) قزوین عنوان کرد:
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه امام حسن مجتبی(ع)قزوین با اشاره به برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: نباید به این هفته یک نگاه تقویمی و گذار داشته باشیم.
۱۳۹۳۰۶۲۹۰۰۰۷۶۲_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص،صبح امروز نشست خبری فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با حضور خبرنگاران رسانه های جمعی در سالن جلسات این ناحیه برگزار شد.

عباس کاظمی فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین با تاکید بر گرامیداشت و تکریم هفته دفاع مقدس گفت: در هفته دفاع مقدس سال جاری بیش از ۳۰۰ برنامه متنوع تدوین و برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه امام حسن(ع) در ادامه ابراز کرد: نباید به هفته دفاع مقدس نگاه تقویمی داشته باشیم، بیشتر برنامه‌ها به دلیل همزمانی هفته دفاع مقدس با دهه ولایت دارای ویژگی‌های فرهنگی، اخلاقی، تربیتی و بصیرتی است.

وی با اشاره به دستاوردهای باارزش دفاع مقدس عنوان کرد: در حوزه‌هایی مانند هنر و امنیت پس از دفاع مقدس، تحول بسیار شگرفی در کشور ایجاد شده است و همواره باید از دستاوردهای انقلاب اسلامی حمایت و پشتبانی کنیم.

کاظمی خاطر نشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی تمام توان خود را برای ضربه به انقلاب اسلامی به کار بسته اند و تنها راه مبارزه همه جانبه و توجه  به توانمندی‌های داخلی و اتکاء به استعداد جوانان به همراه ارتقا باور و ظرفیت‌های درونی انقلاب است.

این مسئول در سپاه ناحیه قزوین با هشدار به مدیران بی توجه به حفظ ارزش های دفاع مقدس در استان گفت: نباید فراموش کنیم این امنیت و آرامش امروز را مدیون جانفشانی های شهدا و رزمندگان ایران اسلامی هستیم و باید مراقب باشیم تا از ارزش های انقلاب دور نشویم.

وی در ادامه گفت: سپاه ناحیه امام حسن(ع) برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس به بطن جامعه، بیش از برنامه‌ ۳۰۰ برنامه تدوین و برنامه ریزی کرده است که توسط بسیجیان برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه امام حسن(ع) قزوین از برگزاری طرح همکلاسی آسمانی خبر داد و  اذعان کرد: این طرح یک برنامه دانش آموز محور است و همزمان با آغاز سال تحصیلی اجرا می‌شود.

عباس کاظمی در توضیح طرح همکلاسی آسمانی گفت: در این طرح پس از شناسایی شهدای دانش آموز، همکلاسی و معلمان این شهدا برنامه ای در موزه شهدا با محوریت خاطره گویی و نقل سیره زندگی شهدا برگزار می شود.

وی در ادامه یادآور شد: در هفته دفاع مقدس سال جاری ، ساختمان سه حوزه مقاومت تازه تاسیس شهید صیاد شیرازی، حضرت خدیجه(ع) و امام رضا(ع) افتتاح می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) قزوین عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه ویژه دفاع مقدس، نمایشگاه سبک زندگی اسلامی _ ایرانی، اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس، نمایشگاه کتاب و ایستگاه صلواتی در روزهای مختلف، اجرای مسابقات متنوع فرهنگی برای رده‌های سنی گوناگون و برنامه هفت شهر عشق ۳ در روزهای هفته دفاع مقدس، برخی از برنامه‌های و فعالیت‌های طراحی شده برای این هفته محسوب می‌شود.

کاظمی در  پایان برگزاری یادواره شهدای محلی را از اولویت های سپاه ناحیه قزوین عنوان کرد و افزود: ساکنان هر محله پس از شناسایی خانواده شهدایی که در آن محل سکونت دارند، در مقابل منزل آن شهید یک یادواره کوچک و محلی برگزار می‌کنند که این طرح با عنوان “آبروی محله” اجرا می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۰/پ۱/و

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار