بعضی افراد هنر را به ابتذال در جامعه تبدیل کرده‌اند
کد خبر: 100479
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۴:۱۷
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: عده ای در جامعه اسلامی هنر را به ابتذال کشیده اند و در راستای ترویج فرهنگ غرب و ارزش های ضد اسلامی تلاش می کنند.
۶۳۵۶۱۰۷۶۷۴۰۲۲۹۲۹۷۴

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص نیوز، آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در خطبه‌های این هفته شهر قزوین گفت: مهمترین ویژگی برای تقوای قلبی اِحیای شعائر الهی و دغدغه مندی نسبت به مسائل دینی است.

وی اذعان کرد: اهمیت دادن به ارزش‌های الهی نشانه ایمان و تقوای قلبی است، هرکدام از اعضای ما دارای تقوای مخصوص به خود است، برای نمونه تقوای چشم و پرهیز از لقمه حرام تقوای ظاهری است اما تقوای قلبی مرحله بالاتری دارد و در عمق جان انسان ریشه خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه اهمیت به شعائر الهی ما را نسبت به مظلومان جهان دغدغه مند می‌کند، ابراز کرد: فردی که به شعائر الهی اهمیت می‌دهد نابودی رژیم صهیونیستی برایش یک مسئله اساسی است، مثل اینکه اینکه رهبری فرمودند:” اگر اسرائیل غلطی کند تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم.”

وی با بیان اینکه رزمندگان مدافع حرم ما پرچم داران شعائر الهی هستند، افزود: اهمیت به شعائر الهی زمینه ساز مقاومت سوریه، پیروزی لبنان و غزه و زمین گیر شدن رژیم صهیونیستی شد.

عابدینی ادامه داد: هم اکنون از چنگال آمریکا به واسطه دخالت‌هایش در کشورهای مختلف جهان خون می‌چکد اما عده‌ای این کشور را باهوش و مودب خطاب می‌کنند که معلوم است هنوز معنای اِحیای شعائر الهی را درنیافته‌اند.

وی با بیان اینکه برجسته کردن قدرت دشمن، کدخدا دانستن آمریکا به معنی بزرگ پنداشتن شعائر شیطانی است، عنوان کرد: اگر قرآن، اهل بیت، ارزش‌های الهی و دینی برای ما با ارزش است نشانه تقوای قلبی ماست.

امام جمعه قزوین بیان کرد: مومن متقی همچون زنبور عسل به دنبال زیبایی‌هاست اما انسان‌های گناهکار همچون مگس به دنبال آلودگی‌ها بوده و ایجاد اختلاف و دودستگی در بین مومنان و باندبازی و ظلم اخلاق همیشگی آنهاست.

وی راه مقابله با تفکرات شیطانی را دعوت به حق و شعائر الهی برشمرد و گفت: اقامه نماز جزو شعائر الهی است و انسان را از غرق شدن در شعائر شیطانی نجات می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با بیان اینکه حضرت زینب با جمله “ما رایت الا جمیلا” تا ابد به هنر آبرو بخشید، ابراز کرد: گویا این بانوی بزرگوار با این جمله راه هنر ارزشی و غیر دینی را از هم جدا کرده است.

وی ادامه داد: نجات سوریه، سوریه و لبنان و پیروزی غزه و یمن و بسیاری از موفقیت‌های مقاومت اسلامی برگرفته از عملکرد حضرت زینب است تا پسمانده‌های بنی امیه و بنی عباس برچیده شود و برکت علوی شکل بگیرد.

این خطیب نمازجمعه با اشاره به مناسبت شکست آمریکا در طبس اذعان کرد: در دهه ۶۰ ارتش آمریکا برای آزادکردن اسرای خود در ایران به کشورمان حمله کرد اما خدای متعال در شرایط غفلت ما از لشگر باد و سربازان طوفان امداد فرستاد و لشگر آمریکا را شکست داد.

وی همچنین با اشاره به سالروز وفات شیخ بهایی دانشمند برجسته کشورمان بیان کرد: نقشه جامع قدیمی شهر قزوین از آثار ارزشمند دینی و معماری ماست که هنر بزرگ شیخ بهایی است.

عابدینی ادامه داد: شیخ بهایی پس از قزوین همین نقشه را در اصفهان به صورت بزرگتر و وسیع‌تر اجرا کرد، شیخ بهایی شاعر، نویسنده، دانشمند، فقیه و عارف است، هنر یعنی عملکرد شیخ بهایی، یعنی نهج البلاغه، ایثار و شهادت، تربیت شهدای مدافعان حرم، هنر نباید به ابتذال کشیده شود و باید آن را پاسداشت.

وی هشدار داد: عده ای در جامعه اسلامی هنر را به ابتذال کشیده اند و در راستای ترویج فرهنگ غرب و ارزش های ضد اسلامی تلاش می کنند.

امام جمعه قزوین در پایان تصریح کرد: اگر ما با عملکرد خود هنر را به رسوایی کشانده و مجالس مبتذل را به نام هنر نشان دادیم در حال حرکت به کدام سمت هستیم؟ البته نباید انتقاد ما به نوع استفاده از هنر مورد تهمت عده‌ای قرار بگیرد که با هنر مخالفیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “بعضی افراد هنر را به ابتذال در جامعه تبدیل کرده‌اند”

  1. خدابنده می‌گه:

    مشکل مدیر کل ارشاد است!!!!ب

پاسخ دهید

آخرین اخبار