به کارگیری ظرفیت روستاها در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73872
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
رئيس سازمان تعاون روستايي استان تاكيد كرد
شاخص : رئيس سازمان تعاون روستايي استان قزوين گفت: بايد از ظرفیت و پتانسیل موجود در روستاها استفاده و طرح های اقتصاد مقاومتی در روستاها را اجرايي كرد.
glsi5eau38wuu4fh5tge

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، ناطق معین الدین در دیدار با سرهنگ قاسمی رئیس بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین، با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی موجود در روستاها اظهار کرد: در این راستا باید از ظرفیت و پتانسیل موجود در روستاها استفاده و طرح های اقتصاد مقاومتی در روستاها را اجرایی کرد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین اعلام کرد: دوره های آموزشی با هدف ارتقاء سطح مهارت متقاضیان با توجه به نیازهای بومی و منطقه‌ای در تعاون روستایی قزوین برگزار می شود.

معین الدین در ادامه این دوره های آموزشی را پرورش دام های سبک و سنگین، زنبورعسل، بوقلمون، کبک و بلدرچین، قارچ خوراکی، ماهیان سردآبی، گرمابی و زینتی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را باید در شرایط سخت به کار گرفت و فلسفه وجود برنامه مقاومتی هم بکارگیری آن در شرایط سخت است.

رئیس بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین در این دیدار بیان کرد: پایگاه‌های محلات روستایی در تمام شهرستان‌های استان شناسایی شده و برای پایگاه‌هایی که فعال بودند شناسنامه کارگروه علمی تشکیل و برای هر سه پایگاه محلات مربی آموزشی در نظر گرفته شد.

سرهنگ قاسمی در ادامه افزود: باید به تولید داخل و تکمیل صنایع داخلی و رفع موانع تولید در بخش کشاورزی توجه خاصی شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار