Iranjb.ir

تسهیلات بسیج سازندگی مرا از ورشکستگی مجدد نجات داد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119552
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۱۸
كار آفرين قزويني:
شاخص : جوان 26 ساله قزويني كه امروز جزو كارآفرينان موفق از او ياد مي شود از سختي‌ها و شيريني‌هاي كار خود مي‌گويد.
۴۵۸۷ (۱)

مصطفی گودرزوند چگینی کارآفرین ۲۶ ساله موفق در حوزه فرآوری زیتون در گفتگو با خبرنگار شاخص اظهار کرد: از کودکی در باغ زیتون پدرم با این محصول آشنا بودم و از آن زمان به فکر تغییری در نحوه فروش این محصول بودم تا اینکه با خواندن یکی از اخبار سازمان بسیج سازندگی در عرصه فرآوری زیتون جرقه شروع یک اتفاق مهم در ذهنم خورد.

چگینی گفت: قبل از شروع کار بسته بندی، محصولات باغ خود را که با زحمت فراوان خانواده و خودم بدست می آوردیم با قیمت و سود کم روانه بازار می کردیم و سود اصلی به دست فردی دیگر می رسید از این رو برآن شدم تا تغییری در این روند یکنواخت دهم.

وی در ادامه بیان کرد: با مطالعه عرصه های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی و علاقه خود به موضوع کارآفرینی تصمیم گرفتم تا محصولات خود را با بسته بندی مناسب روانه بازار کنم.

چگینی اظهار داشت: برای شروع این کار نیاز به سرمایه اولیه داشتم و برای تامین این سرمایه، ماشین زیرپایم را فروختم و با یکی از بستگانم و با دریافت تسهیلات از بسیج سازندگی استان قزوین شروع به کار شدم.

وی عنوان کرد: در ابتدای کار به علت بی تجربگی بارها تا مرز ورشکستگی رفتیم اما ناامید نشدیم و با ایمان به رحمت و لطف خداوند و همچنین استفاده از تجربه دیگران توانستیم این پیچ های تاریک را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه به نحوه فروش محصولات خود در کشور اشاره کرد و گفت: برای اینکه در این بازار رقابتی بتوانیم محصولات خود را راحت تر و با سود بیشتر به فروش برسانیم تبلیغات گسترده ای در فضای مجازی انجام دادیم و توانستیم بازار خود را در استانهای تهران، البرز، اصفهان ، شیراز و شهر کرد پیدا کنیم و با سفر به این استانها سفارشات خوبی بگیریم و مشتریانی ثابت از این استانها پیدا کنیم.

چگینی بیان نمود: با راه اندازی این کارگاه توانسته ایم برای ۸ نفر شغل به طور مستقیم ایجاد کنیم.

وی که دانشجوی رشته ی حقوق است، گفت: با توجه به موضوع اشتغال در کشور و استخدام محدود در کشور به این فکر افتادم تا خودم ایجاد شغل کنم.

این کارآفرین در ادامه عنوان کرد: سود دهی این عرصه دوره ای بوده و بسته به میزان بسته بندی محصولات، کیفیت، قیمت محصولات خریداری شده و میزان فروش بستگی دارد ولی میتوان گفت به طور میانگین با سرمایه ای بالغ بر ۱۰۰میلیون نومان می توان سالانه به سودی میانگین ۵۰ میلیون تومان دست پیدا کرد.

مصطفی گودرزوند چگینی در پایان از سازمان بسیج سازندگی به پاس همراهی و کمک های انجام گرفته تشکر کرد و گفت: امیدواریم این کمک ها در راه اندازی کارگاهی تمامی صنعتی هم ادامه داشته باشد و بتوانیم محصولات خود را به تمام کشور ارسال کنیم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • باید به شیوع جهل، فحشا، خرافه و دروغ تن دهیم!
 • محصول برجام علف هرزی است که به اقتصاد ملی زیان می‌رساند/ تناقضات در گفتار و رفتار رییس‌جمهور تمام‌شدنی نیست
 • ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی قزوین در سامانه بهین یاب
 • استان قزوین در روزهای آینده میزبان وزش بادهای شدید و کاهش دما خواهد بود
 • دعوت کمانداران آبیکی به اردوی تیم ملی/ ۲ کوهنورد قزوینی قلل مرتفع کشور را فتح کردند
 • برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نداریم/دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد
 • حرف از ۱۰ تا ۱۵ سال نیست؛توافق اتمی دائمی است!/ ایران برجام را نقض کند گزینه های لازم را در اختیار داریم
 • خوردن قورباغه زنده برای درمان دردهای شکمی!
 • خطر در کمین جوانان تنها/ چرا بی میلی جوانان به همنشینی با خانواده فزونی گرفته است؟
 • پشت پرده رایگان شدن ویزای تایلند
 • دلخراش‌ترین حربه زنان انتحاری داعش؛ طعمه قرار دادن کودکان برای نزدیک شدن به نظامیان
 • اعتراض صالحی به ارنست مونیز درباره تمدید تحریم‌ها
 • آخرین اخبار