توسعه وقف‌های قرآنی از اهداف اصلی طرح ضیافت الهی است
کد خبر: 104635
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۶:۱۴
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین با بیان اینکه طرح ضیافت الهی در 50 امامزاده شاخص سطح استان برگزار می‌شود گفت: سعی داریم از ظرفیت‌های این طرح  برای توسعه وقف‌های قرآنی استفاده کنیم.
IMG12524326

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهار کرد: طرح ضیافت الهی ویژه برنامه ماه مبارک رمضان جهت استقبال از روزه‌داران توسط این سازمان برگزار خواهد شد.

وی افزود: احصاء عواید موقوفات در راستای اجرای نیات خیراندیش از فعالیت‌های ویژه این ایام خواهد بود که قرارگاه طرح ضیافت الهی برای آن تشکیل شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در ادامه گفت: طرح ضیافت الهی، ۵۰ امامزاده شاخص سطح استان را پوشش می‌دهد که ۲۲ مبلغ از قم، ۱۷ مبلغ ثابت استانی و ۲۰ مبلغ بومی در ان حضور دارند.

این مسئول با اشاره به طرح جزء‌خوانی قرآن کریم به عنوان ویژه برنامه دیگر این طرح، اضافه کرد: طرح جزء‌خوانی قرآن کریم با همکاری چند دستگاه در مسجد امام خمینی (ره) قزوین با حضور ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر برگزار خواهد شد.

نوروزی یادآورشد: جزء‌خوانی قرآن کریم در ۳ امامزاده از جمله امامزاده حسین(ع)، زبیده خاتون(س) و آمنه خاتون(س) و همچنین در ۵ مکان مقدس دیگر در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دعای ابوحمزه ثمالی هرشب ماه مبارک رمضان در آستان امامزاده حسین (ع) دایر است، ادامه داد: شروع طرح جزء‌خوانی قرآن کریم از امروز ۱۷ خرداد آغاز شده و تا ۱۷ تیرماه ادامه دارد.

 خیمه‌های معرفت در ایام ماه مبارک رمضان برپا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد: کتاب‌های فرسوده از سطح امامزادگان جمع‌آوری شده و ۳هزار کتاب قرآن و ادعیه جدید در بقاع متبرکه توزیع کرده‌ایم.

این مسئول بیان کرد: با آذین بندی آستان امامزادگان در ایام ماه رمضان سعی شده فضای بانشاطی را برای مردم به ویژه نسل نوجوان و جوان فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: به هیچ عنوان اجازه داده نمی‌شود از پول امامزادگان برای سحر و افطاری روزه‌داران استفاده شود.

نوروزی با بیان اینکه استان قزوین ظرفیت‌های زیادی در زمینه‌های قرآنی دارد گفت: با توجه به اینکه وقف‌های قرآنی در قزوین وضعیت خوبی ندارد سعی داریم از موقعیت پیش آمده در طرح ضیافت الهی برای توسعه وقف‌های قرآنی استفاده کنیم.

وی با اشاره به برگزاری خیمه‌های معرفت در ایام ماه مبارک رمضان در امامزاده‌ها، توضیح داد: غرفه مشاوره وقف، تصحیح قرائت نماز، قرآن بخوان جایزه بگیر، پذیرایی از زوار و غرفه‌ عفاف و حجاب نیز در قالب خیمه‌های معرفت در این ایام فعال هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین خاطرنشان کرد: طرح نشاط نمعنوب با هدف پرکردن اوقات فراغت نوجوانان از اول تیرماه تا ۱۵ شهریور برگزار خواهد شد که ثبت‌نام آن از ۲۰ خرداد آغاز و تا ۱۰ روز ادامه دارد.

نوروزی در پایان گفت: حفظ مجازی قرآن کریم از اول تیرماه در استان قزوین آغاز می‌شود و اقدامات لازم برای راه‌اندازی مدرسه شبانه‌روزی قرآن کریم در دست انجام است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار