خیابا‌ن‌های شهر من امروز بوی شهادت و مردانگی گرفته بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79616
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۵۰
شاخص : نگاه‌های ناپاک، چشم‌های بسیاری را فریفته خود می‌کنند و فریب می‌دهند و به خواب غفلت می‌برند؛ گویی آغاز خواب‌های خوش فرا رسیده است.
IMG_6010

گناه من نیست

باور کنید! من اسیر دنیای دردآلود و نازیبا شده‌ام و از زیبای‌های شما فاصله گرفته‌ام.

من، اسیر مردابهای تباهیم. طوفان حوادث، در این زمانه غربت، از شما جدایم کرده است.

گناه من نیست

آن قدر کوچک بودم، که گرمای جبهه‌های جنوب را نچشیده‌ام. آن قدر که در سنگرهای خون و خمپاره نجنگیده‌ام.

گناه من نیست

مردمان بی‌ریا و مهربان آن روزها را ندیده‌ام. من شهر نخل‌های سوخته را ندیده‌ام. خاک گلگونش را نمی‌شناسم. من چشم‌اندازهای تماشایی‌اش را ندیده‌ام. نخل‌های ثابت و نخل‌های بی سر را ندیده‌ام. آری! من سوگ گلها را ندیده‌ام. حکایت پرپر شدن لاله‌های خفته در بستر خون را ندیده‌ام. حکایت شقایق‌های سوخته را، حدیث شجاعت و شهامت شما را نشنیده‌ام. آری! من صدای گریه‌های کودکان بی مادر را نشنیده‌ام. آری! من صدای مادران فرزند از دست داده را نمی‌شناسم.

گناه من نیست

زمانه می‌خواهد که، من بی غم و درد باشم. روزگار می‌خواهد مرا به عشرت و شهوت دعوت کند. آری! زمانه می‌خواهد که راحت تن فراهم کنم و روح سرگشته را رها سازم اما من نمی‌توانم لب فرو بندم. آری! من پیام خون شما را نشنیده‌ام و شاید نفهمیده‌ام. خدا کند، شور جانبازی‌های شما، نگذارد زمزمه‌های ناپاک نامردان را نظاره کنم.

گناه من نیست

نگاه‌های ناپاک، چشم‌های بسیاری را فریفته خود می‌کنند و فریب می‌دهند و به خواب غفلت می‌برند. گویی آغاز خواب‌های خوش فرا رسیده است. خدا کند که روح بلندتان همیشه مرا مدد کند. بگذار حرفهایم، در دل بماند و عقده‌های غریبانه خود را در سینه، نگه دارم و زخم‌نامه غربت و تنهایی را برایت شرح ندهم. آری! بگذار هر از گاهی شمیم نام پاکت را بشنوم و یادت را در دل زنده نگه دارم و تصویرت را در خاطره ایام جاری و باقی نگه دارم.

IMG_6125

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، این روزها قزوین میزبان پیکر مطهر ۲ شهید سال‌های دفاع مقدس است که پس از ۳۲ سال به آغوش شهر بازگشته‌اند.

این آمدن‌های گاه و بی‌گاه قطعاً برای ما پیامی دارد اما چه بسیار چشم‌هایی که نمی‌بینند و چه گوش‌هایی که نمی‌شنوند.

امروز، مردم شهید پرور قزوین با وجود جو نامناسب هوا و بارش شدید باران، با حضور پرشور خود پیکر پاک شهید سلطان‌علی علوی را عاشقانه بدرقه کردند؛ در این میان بر آن شدیم از حال و هوای آن‌ها جویا شویم.

مهم‌ترین وظیفه ما در قبال شهیدان حفظ و گسترش حجاب در جامعه است

ابتدا به سراغ یک دختر دانشجو می‌رویم؛ او علت حضور خود را اینگونه بیان می‌کند: ما نباید بگذاریم خون شهیدان پایمال شود چرا که خانواده‌های آن‌ها خصوصا فرزندانشان با وجود گذشت سالیان سال همواره داغ بی پدری را به دوش می‌کشند.

وی در رابطه با آموخته‌های خود از شهیدان گفت: یکی از پیام‌های شهدا این بود که ای زن از فاطمه به تو این‌گونه خطاب رسیده است؛ ارزنده‌ترین زینت زن حفظ حجاب اوست، پس مهم‌ترین وظیفه ما در قبال شهیدان حفظ و گسترش حجاب در جامعه است.

فرزندانمان فدای راه اسلام و اهل بیت(ع)

در میان جمعیت به مادر مسنی بر می‌خوریم که اشک‌های بی امان چهره‌اش را پوشانده است؛ می‌گوید: آمده‌ایم تا مادران آن‌ها را همراهی و تبریک بگوییم، این شهیدان فرزندان ما هم هستند فرزندانمان فدای راه اسلام و اهل بیت(ع).

احیای امر به معروف و نهی از منکر پیام اصلی شهیدان

محمد صادقی پسر جوانی است که حس و حال خود را این‌گونه بیان می‌کند: مطیع ولایت فقیه بودن از مهمترین پیام‌های شهیدان به جوانان امروز بوده و چیزی که ما از حماسه حسینی آموخته‌ایم نذر خون‌مان در راه ظهور است.

یکی از آزادگان حاضر در مراسم در خصوص پاسداری از خون شهیدان، ابراز کرد: امر به معروف و نهی از منکر که بالاتر از جهاد فی‌سبیل‌الله است یکی از اهداف شهیدان بود که در این راه خون‌شان را فدا کردند.

وی افزود: وظیفه امروز ما نشر و گسترش حماسه و رشادت های شهیدان است؛ ملت ایران باید در شناسایی دشمن هوشیار بوده و اجازه ندهد غرب با فتنه‎هایش روی جوانان ما تاثیر بگذارد.

نگذارند خون فرزندانمان بی‌ثمر بماند و حرمت آن‌ها را حفظ کنند

در این میان پای صحبت‌های یکی از مادران شهید پرور استان می‌نشینیم؛ وی اظهار می‌کند: این که فرزندم را در راه خدا از دست داده‌ام لحظه‌ای احساس پشیمانی به خود راه نداده‌ام چرا که مادران شهید صبر و راضی بودن به رضای خداوند را از سرورمان خانم فاطمه‌زهرا (س) به ارث برده‌ایم.

این مادر شهید در خطاب به جوانان گفت: ما هیچ توقعی و منتی بر جوانان نداریم زیرا این معامله‌ای است بین ما و خدای‌مان اما تنها توصیه‌‌ای که دارم این است که نگذارند خون فرزندانمان بی‌ثمر بماند و حرمت آن‌ها را حفظ کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱

shakhes

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار