داماد ناخلف سارق اینترنتی بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75468
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
شاخص : فردی که به صورت اینترنتی اقدام به سرقت مبلغ ۱۴ میلیون تومان از حساب بانکی یکی از شهروندان کرده بود در كمتر از ۲۴ ساعت بعد از وقوع جرم دستگیر شد.
download

به گزارش پایگاه شاخص،سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ ۱۴ میلیون تومان  به صورت غیر مجاز از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی برداشت شده است، موضوع در دستور کار کارآگان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی وجستجو در فضای سایبری سرانجام  هویت متهم  شناسایی و مشخص شد وی داماد شاکی است که در کمتر از ۲۴ ساعت پس از وقوع جرم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه سهل انگاری شاکی در دادن کارت و رمز عبور به داماد خود در وقوع این سرقت نقش داشته است گفت:  شهروندان کارت بانکی خودرادراختیاردیگران قرار ندهند و در صورت قرار دادن کارت خود در اختیار اقوام و آشنایان ویا هر شخص دیگر ، سریعا رمز اول و دوم آنرا تغییر دهند.

وی افزود: توصیه دیگر ما این است که  سامانه پیامکی تراکنش های بانکی خود را فعال کنند تا در صورت برداشت های احتمالی سریعاً از آن مطلع شده و اقدامات لازم از جمله مسدود سازی حساب بانکی خود را انجام دهند،همچنین برای امنیت بیشتر از یک رمز برای حساب های مختلف بانکی استفاده نکرده و موجودی حساب خود را با نگهداشتن رسید های بانکی (تراکنش ها)به طور مرتب کنترل و حسابرسی نمایند و هرگونه مغایرت را به بانک اطلاع دهند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: مهر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار