دست دادن با اوباما پایمال کردن خون شهداست/ ظریف باید از رهبری و ملت عذرخواهی کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73956
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
همسر سردار شهید منصور عابدی
شاخص : همسرسردار شهید منصور عابدی، ضمن تأکید بر عذرخواهی ظریف از رهبر معظم انقلاب و ملت ایران، به خاطر دست دادن به اوباما، گفت: دست دادن به چنین شخصی نه تنها خطایی ذلت بار بلکه پایمال کردن خون شهدا است.
image415404

به گزارش پایگاه شاخص، فاطمه توکلی، همسر سردار شهید منصور عابدی در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس با اشاره به دست دادن و احوال‌پرسی وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا گفت: این حرکت بد در تاریخ انقلاب اسلامی بی ‌سابقه بوده و وزیر امور خارجه به خاطر این خطا باید از رهبرمعظم انقلاب اسلامی، خانواده شهدا و عموم ملت ایران عذرخواهی کند.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی و مهم امروز دستگاه دیپلماسی ما رسیدگی به وضعیت حجاج آسیب دیده است، گفت: متأسفانه آقای ظریف در حد ملت شجاع ایران به این وظیفه خود عمل نکرده است و توقع می رفت ایشان خاتمه دادن به سفر خود به ایران برگشته علاوه بر پیگیری حوادث جان‌کاه حج باعث تسلای خاطر بازماندگان این فجایع و ملت داغدیده می‌شدند.

دیپلماسی ذلت بار!

همسر سردار شهید عابدی با اشاره به لبخندهای دیپلماتیک آقای ظریف آن را در شرایط کنونی ناپسند دانست و گفت: بهتر بود آقای ظریف با چهره ای که نشان از عزای ملی مردم ایران است در جامعه جهانی ورود پیدا می‌کرد.

توکلی با تأکید بر اینکه آمریکا از نظر ملت ما به ویژه خانواده معظم شهدا، شیطان بزرگ و شمر زمان است، گفت: دست کثیف آمریکای جنایتکار تا مفرق در خون شهدای جهان اسلام از شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای فلسطین، لبنان، بحرین، عراق ،یمن و سوریه فرو رفته است و دست دادن به چنین دولتی علاوه بر اینکه خطایی ذلت بار است، پایمال کردن خون شهداست.

وی گفت: با قبول اینکه آقای ظریف به صورت اتفاقی اوباما و هیئت همراهش را دیده است اما از رییس دستگاه دیپلماسی ما توقع می‌رفت که بتواند در شرایط خاص و مواقع غیرمنتظره، مواضع کشور را در قبال دشمنان آن از خود نشان دهد و موضع ما نفرت و انزجار از آمریکا است نه دوستی و احوال پرسی!

ورزشکارانی دیپلماتر از وزیر امور خارجه

همسر سردار شهید منصور عابدی با اشاره به اینکه ملت ایران همواره از آرمان های انقلابی خود به هر نحوی دفاع کرده و عزت خود را به بهترین صورت ممکن حفظ کرده اند، گفت: از آقای ظریف توقع می رفت، کم تر از ورزشکار زنی که به خاطر کشور حجابش را در میادین ورزشی بر نمی‌دارد یا ورزشکار مردی که با رژیم صهیونیستی مبارزه نمی‌کند، رفتار ننماید!

توکلی، تأکید کرد: اگر خبرنگاران به جای دست دادن آقای ظریف به اوباما، خبر روی برگرداندن ایشان از این عنصر جنایتکار را مخابره می‌کردند مردم با عزت تمام به استقبال ایشان می‌رفتند.

هشداری به دولتمردان

وی گفت: بارها به دولتمردان از زبان همه خانواده شهدا گفته‌ام «ما خانواده شهدا که اصل زندگی‌مان را در راه خدا داده‌ایم، برای صیانت از اسلام و انقلاب در مباره با استکبار جهانی حاضریم جان خودمان، دختران، پسران و حتی نوه هایمان را فدا کنیم تا عزت و شرفمان حفظ شود، شما هم کاری نکنید، برگه ای را امضا نکنید که روز قیامت در مقابل امام شهدا، شهدا و خانواده شهدا سرافکنده باشید.»

مجلس با موضوع دست دادن با دشمنان انقلاب برخورد سختی داشته باشد

وی در پایان با ابراز همدردی با خانواده شهدای فاجعه مِنا گفت: هر گونه که به این فاجعه و اتفاق دردناک سقوط چرثقیل فکر می‌کنم آن را یک حادثه غیرعمدی نمی بینم و از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود ضمن رسیدگی به فاجعه‌های حج امسال با موضوع دست دادن آقای ظریف با اوباما نیز به شدت برخورد داشته باشند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:دانا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار