دود اشتباهات مسوولین به چشم مردم می‌رود/ کشور به مدیریتی کارآمد و مستقل از بیگانه نیاز دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111552
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۲:۲۹
توصیه‌های امام‌جمعه قزوین به معاون اول روحانی:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه دود اشتباهات مسوولین به چشم مردم می‌رود گفت: زندگی مردم به سختی می‌گذرد، این کلیدی که باید حلال مشکلات مردم می‌شد، احساس خستگی می‌کند.
آیت-الله-عابدینی

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین عصر روز گذشته در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، فریدون همتی استاندار قزوین، مدیران و فعالان اقتصادی استان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تعاملات اجتماعی در استان گرفتار نوعی خان‌زدگی شده که مردم را آزار می‌دهد و به مدیران آسیب رسانده و از طرفی استعدادهای زیادی را به انزوا برده و بعضی‌ها را به ذلت کشانده است.

وی افزود: کسانی که از روی باندبازی و سیاست بازی حاضر به انتخاب شایسته سالاری نشده و به استعداد و کرامت انسانی توجه نکردند در روز قیامت هم به جان یکدیگرخواهند افتاد؛ جامعه ما به اخوت و وحدت بر اساس توحید و ارزش‌های دینی نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سخنان رییس جمهور در مشهد گفت: دکتر روحانی گفته؛ ما از رکود عبور کردیم اما طولی نکشید که در جای دیگر بیان کرده که جامعه ما دچار رکود است.

وی در ادامه گفت:  رییس جمهور مدام تاکید می‌کند معیار جیب مردم است اما واقعیت زندگی مردم آن‌گونه نیست که می‌گویند.

عابدینی افزود: طبق گفته رییس جمهور ۱میلیون ۷۹۰ هزار شغل در ۲ سال اخیر ایجاده شده اما چرا استان قزوین که منطقه صنعتی و اقتصادی است وضع مناسبی ندارد و واقعیت زندگی مردم از آماری که گفته می‌شود بسیار فاصله دارد.

گره‌ای از کار مردم باز نشده است

وی عنوان کرد: شاهد هستیم که زندگی مردم به سختی می‌گذرد و گره‌ای از کار آن‌ها باز نشده و این گره‎گشایی و کلیدی که باید حلال مشکلات می‌شد و چرخ زندگی مردم را می‌چرخاند احساس خستگی می‌کند.

نماینده ولی فقیه اذعان داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی و برکناری نظام سلطه بار دیگر به سمت دین و قرآن بازگشتیم اما در مقابل، تهدید بازگشت از دین و قرآن را هم نمی‌توانیم نادیده بگیریم چراکه عزت و افتخار  کشور را به باد خواهد داد.

عابدینی افزود: اگر در اقتصاد رویکرد قرآنی داشته باشیم عدالت بر اقتصاد حاکم خواهد بود اما اگر در زمینه اقتصاد از قرآن روی برگردانیم عدالت ما به تبعیض تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه دود آتش اشتباهات مسوولین به چشم مردم می‌رود، ادامه داد: متاسفانه امروز حقوق‌های نجومی یک طرف و خانواده‌هایی که حتی با مبلغی اندکی هم خوشحال می‌شوند در طرف دیگر قرار گرفته‌اند.

مردم در حال دست و پنجه نرم کردن با بیکاری هستند

نماینده ولی فقیه در قزوین تصریح کرد: مردم در حال دست و پنجه نرم کردن با بیکاری هستند و این در حالی‌است که عده‌ای مبالغ هنگفتی دستمزد می‌گیرند؛ جامعه کنونی به عدالت اقتصادی نیاز دارد.

عابدینی اضافه کرد: حتی کفر هم موجب آسیب به حاکمیت نمی‌شود اما ظلم موجب این آسیب خواهد شد که امروز مردم طعم این آن را می‌چشند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد اسراف می‌شود، گفت: امروز عده‌ای در رفاه کامل بوده و از مزایای بهترین مشاغل بهره‌مند هستند اما عده‌ای هم بدون شغل و در گرفتاری به سر می‌برند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: خداوند نعمت‌های بسیاری در زمینه استعداد و دانش‌های مردمی، سرمایه و منابع طبیعی به ما عنایت کرده است اما فقط به یک مدیریت کارآمد و دلسوزی که اعتماد و توجه را ازبیگانگان قطع و از ظرفیت های داخلی بهره ببرد نیازمندیم.

عابدینی با اشاره به تعاملات سیاسی ابراز کرد: اگر به مردم سوریه کمک نمی‌کردیم امروز یک رژیم اشغالگر آنجا ثابت شده بود اما به برکت حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران و نگاه دینی امام (ره) و رهبرانقلاب این اتفاق نیفتاده است.

وی در پایان تصریح کرد: اگر به مسلمانان توجه کنیم در راه قرآن قدم برداشته‌ایم اما آن‌هایی که شعار “نه قزه نه لبنان ” را سر دادند همان کسانی بودند که به عزت و اقتدار کشور و ملت آسیب رساندند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار