راه‌اندازی ستاد پیشگیری از بحران در شهرک صنعتی/ آموزش پیشگیری از حریق در واحدهای صنعتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73471
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۴ - ۶:۱۲
در همایش آتش‌نشانی شهرک صنعتی لیاء مطرح شد؛
شاخص : ستاد پیشگیری از بحران در شهرک صنعتی لیاء راه اندازی شده و آموزش‌های لازم در این خصوص به واحدهای صنعتی ارائه می‌شود.
IMG_6768

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، نخستین همایش آتش‌نشانی شهرک صنعتی لیاء پیش از ظهر امروز با حضور عبدالقهار ناصحی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین، ذوالقدر مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی استان، فرید اسکافی مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی لیاء و جمعی از آتش‌نشانان در شرکت نفیس نخ برگزار شد.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی لیاء در این مراسم با بیان اینکه ستاد پیشگیری از بحران در این شهرک راه اندازی شده، اظهار کرد: با دعوت از تمامی شرکت‌ها برای حضور در این ستاد کلاس‌های آموزشی و مشاوره‌ای رایگان ارائه می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: صنایع و کارخانجات شهرک صنعتی لیاء بیشتر با مواد شیمیایی و اشتعال زا نظیر پارچه و نخ در ارتباط هستند بنابراین باید انبارها و خط تولید خود را مجهز به اطفاء حریق کنند.

اسکافی در ادامه افزود: آتش‌سوزی در واحدهای صنعتی به علت وجود مواد اشتعال‌زا خسارت جبران ناپذیری را به همراه داشته و این موجب دوچندان شدن سختی کار آتش‌نشانان می‌شود.

وی هدف از برگزاری این همایش را افزایش توانمندی، نشان دادن قدرت در مواجهه با خطرات احتمالی،نگه‌داری از تجهیزات به روز و تجلیل از آتش‌نشانان نمونه عنوان کرد.

۴۸۰ ساعت آموزش پیشگیری از حریق در واحدهای صنعتی قزوین

ناصحی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین هم با اشاره به فعال بودن ایستگاه‌های آتش‌نشانی در شهرک های صنعتی استان، اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۴۸۰ ساعت آموزش پیشگیری از حریق در واحدهای صنعتی صورت گرفته است.

این مسئول ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از ۲۰۰ مورد اطفاء حریق صورت گرفته که تنها یک مورد خسارت جبران ناپذیری داشته است.

ناصحی بر حمایت مالی شرکت‌های خدماتی تاکید کرد و افزود: ۶ شهرک صنعتی استان در راستای اجرای قانون به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت شهرک های صنعتی دو بخش کاری شامل حوزه صنایع کوچک و متوسط و احداث شهرک های صنعتی دارد که در مجموع با جذب سرمایه گذاری همراه است.

IMG_6826

قزوین به عنوان دبیرخانه علل حریق کشور معرفی شد

ذوالقدر مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان در این مراسم با اشاره به شعار روز آتش‌نشانی، هر شهروند یک آتش‌نشان گفت: روز آتش‌نشان روز تجلیل از ایثارگری‌های انسان‌های پاک سرشتی است که امنیت و رفاه هم نوع‌ خود را بر سلامت و آسایش خود مقدم می‌دانند.

این مسئول بر همکاری سازمان آتش نشانی و شهرک‌های صنعتی در راستای پیشگیری از حوادث تاکید و تصریح کرد: آمادگی کامل در خصوص آموزش‌های ویژه به کارخانه‌داران و اصناف وجود دارد تا شاهد حریق‌های بزرگ و جبران ناپذیر نباشیم.

ذوالقدر از راه‌اندازی واحد پژوهش سازمان آتش‌نشانی خبر داد و اعلام کرد: با توجه به پتانسیل بالای قزوین، این شهر به عنوان دبیرخانه علل حریق کشور معرفی شده تا نقطه ضعف‌های حریق مشخص شود.

۶۱ مورد عملیات اطفاء حریق در شهرک صنعتی لیاء

صفری رئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرک صنعتی لیاء هم عنوان کرد: در سال گذشته در این شهرک ۶۱ مورد عملیات صورت گرفته که به جزء یک انفجار همه آتش‌سوزی‌ها یدون خسارت بوده است.

در صنایع موادی وجود دارند که در صورت آتش‌سوزی خاموش کننده ندارند که باید این مواد شناسایی و شرایط نگه داری صحیح را به واحدهای صنعتی آموزش دهیم.

در انتهای این مراسم از ۱۲ آتش‌نشان نمونه شهرک های صنعتی استان قزوین تجلیل شد.

برپایی مانور آتش نشانان نواحی شهرک های صنعتی به منظور اعلام آمادگی نیروهای آتش نشان از برنامه های جنبی این مراسم بود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار