Iranjb.ir

راه‌اندازی ۷ کلینیک حقوق شهروندی در قزوین/ آسیب‌های اجتماعی امروز حاصل غرب‌زدگی در عرصه‌های مختلف است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117579
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۴:۱۴
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری عنوان کرد
شاخص : معاون حقوق شهروندی وزیر دادگستری گفت: غرب زدگی در عرصه های مختلف تحولی برای جامعه ایجاد کرده که امروز شاهد آثار مخرب و آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم.
File

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری راه اندازی کلینیک حقوق شهروندی که بعد از ظهر امروز در صحن شورا برگزار شد، با بیان اینکه قزوین دارای جایگاه برجسته‌ای در پیشینه تاریخی است، اظهار کرد: این شهر در دوران صفویه به عنوان پایتخت کشور، گام هایی در زمینه حقوق شهروندی برداشته شده که امروز موقعیت و خاستگاهی را برای راه اندازی کلینیک حقوق شهروندی در این شهر ایجاد شده است.
وی افزود: در گذشته مکان هایی بودند که وظیفه برقراری نظم، مقررات و نظارت بر مبادلات و تعاملات اجتماعی را برعهده داشتند اما متاسفانه امروز نگاه دینی به این حوزه‌ها فراموش شده است.
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری با اشاره به اینکه عده ای حقوق شهروندی را بسته‌ای سفارشی از غرب می‌پندارند، ابراز کرد: باید مباحث اخلاق شهروندی را به تمدن غنی ملت ایران پیوند زد.
عباسی اضافه کرد: اگر امروز در حوزه حقوق شهروندی و مسائل اجتماعی دچار مشکلاتی هستیم به واسطه تبعیت از قوانین و مقررات بر گرفته از فرهنگ غرب است.
وی ادامه داد: غرب زدگی در عرصه‌های مختلف تحولی در جامعه ایجاد کرده که امروز شاهد آثار مخرب و آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستیم.
معاون امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به مشارکت‎‌ شوراها در عرصه‎‌های عمومی اذعان داشت: شورای اسلامی شهرها جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی دارد اما هنوز اهمیت و جایگاه خود را در جامعه پیدا نکرده است.
عباسی افزود: در شورای عالی استان‌ها، شوراها به عنوان یک پارلمان شهری باید جایگاه خود را پیدا کنند که حقوق شهروندی نمونه‌ای از آن است.
این مسوول بیان کرد: مردم متقاضی آسایش و امنیت هستند و در این راستا نیازمند هستیم تا قوانین و مقررات دست و پا گیر اصلاح شوند.
وی عنوان کرد: ترویج و آموزش اخلاق شهروندی یکی از مسائل پیش بینی شده در کلینیک‌های حقوق شهروندی است که زمینه ساز مشارکت مردم و مسوولین خواهد بود.
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری توضیح داد: کمیته‌ای متشکل از رییس شورا، شهرداری، معاونت اجتماعی استانداری، کانون وکلا و چند دستگاه دیگر بر عملکرد کلینیک‌ها نظارت خواهند داشت و وظیفه تعیین خط مشی و راه اندازی این کلینیک‌ها را در سرای محلات دارند.
عباسی افزود: روانشناسان و مشاوران حقوقی در کلینک‌های حقوق شهروندی حضور دارند که به مردم و شهروندان ارائه خدمات می‌دهند.
این مسوول با بیان اینکه قزوین به عنوان پایلوت حقوق شهروندی انتخاب شده یادآور شد: امروز ۷ کلینیک در استان قزوین راه اندازی شده اما این استان به ۵۰ کلینیک نیاز دارد.
وی در پایان تصریح کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که امروز در حاشیه شهرها بی داد می‌کند از اهداف مهم و این کلینیک‌ها و دغدغه مسوولین است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • باید به شیوع جهل، فحشا، خرافه و دروغ تن دهیم!
 • محصول برجام علف هرزی است که به اقتصاد ملی زیان می‌رساند/ تناقضات در گفتار و رفتار رییس‌جمهور تمام‌شدنی نیست
 • ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی قزوین در سامانه بهین یاب
 • استان قزوین در روزهای آینده میزبان وزش بادهای شدید و کاهش دما خواهد بود
 • دعوت کمانداران آبیکی به اردوی تیم ملی/ ۲ کوهنورد قزوینی قلل مرتفع کشور را فتح کردند
 • برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نداریم/دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد
 • حرف از ۱۰ تا ۱۵ سال نیست؛توافق اتمی دائمی است!/ ایران برجام را نقض کند گزینه های لازم را در اختیار داریم
 • پشت پرده رایگان شدن ویزای تایلند
 • خوردن قورباغه زنده برای درمان دردهای شکمی!
 • خطر در کمین جوانان تنها/ چرا بی میلی جوانان به همنشینی با خانواده فزونی گرفته است؟
 • اعتراض صالحی به ارنست مونیز درباره تمدید تحریم‌ها
 • دلخراش‌ترین حربه زنان انتحاری داعش؛ طعمه قرار دادن کودکان برای نزدیک شدن به نظامیان
 • آخرین اخبار