راه اندازی دانشگاه آینده پژوهی در کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76821
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۰
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاكيد كرد
شاخص : نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكيد بر راه اندازی دانشگاه آینده پژوهی در کشور گفت: ساختن آینده بدون تحقیق و پژوهش امکانپذیر نیست و دانشگاه ها در این زمینه بهترین مکان و فرصت محسوب می شوند.
IMAGE634542832001969271

به گزارش سرویس دانشگاهی شاخص، همایش آینده پژوهی فرهنگی دیروز با حضور مسئولان کشوری و استانی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد در این همایش گفت: ساختن آینده بدون تحقیق و پژوهش امکانپذیر نیست و دانشگاه ها در این زمینه بهترین مکان و فرصت محسوب می شوند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر راه اندازی دانشگاه آینده پژوهی در کشور تصریح کرد: در این راستا مدیران می توانند از اندوخته های علمی این مرکز برای توسعه کشور بهره مند شوند.

این مسئول بیان کرد: دانشکده آینده‌پژوهی با اشرافی که بر حوزه‌های مختلف اجرایی دارد می‌تواند به نحو مطلوب در فعالیت‌های علمی و برنامه‌ریزی وارد شده و نیازهای جامعه را در زمینه ترسیم فعالیت‌های مدیریتی رفع می کند.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: آینده پژوهی باید به صورت جدی جزء برنامه های کلان در استان ها باشد تا برنامه ریزی ها طبق فرصت ها و تهدیدهای شناخته شده صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: توسعه قزوین نیز در بستر آینده پژوهی و نگاه به موقعیت ها و فرصت های آن امکانپذیر است تا این استان در جایگاه مناسب و شایسته خود قرار گیرد.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری همایش آینده پژوهی فرهنگی شناسایی دقیق وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان در راستای تدوین سیاست های کلان است.

۵۵ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که ۴۲ مقاله در سه نشست تخصصی ارائه شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “راه اندازی دانشگاه آینده پژوهی در کشور”

  1. ا م می‌گه:

    با سلام حاج آقا شما رو به خدا قسم دیگر برای استان قزوین تصمیم نگیرید مردم قزوین دلشان خون است بخاطر تصمیم های حضرتعالی همان برای تهرانی ها فعالیت نماید چون قزوینها برای غریبه بهتر کار میکنند التماس دعا

پاسخ دهید

آخرین اخبار