Iranjb.ir

راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118957
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۱۹
معاون اجرايي سپاه صاحب الامر (عج) خبر داد
شاخص : معاون اجرايي سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوين از راه اندازي قرارگاه پيشرفت و آباداني در استان قزوين خبر داد.
m_img(1)

به گزارش شاخص نیوز ، معاون اجرایی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین از راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان قزوین خبر داد.

سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین با اعلام خبر تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اظهار کرد: این اقدام در راستای تحقق تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امر سازندگی، عمران، آبادانی، خدمت رسانی و محرومیت زدایی در مناطق دورافتاده و محروم کشور و نیز برقراری امنیت پایدار مردمی، بسترسازی خدمت رسانی بیشتر نظام و استفاده حداکثری از ظرفیتهای استانها صورت گرفت.

وی افزود: پیشرفت و آبادانی مناطق محروم استان در ابعاد اشتغال زایی، فرهنگی، سلامت و زیرساخت‌های مورد نیاز از طریق توانمندسازی رشد و ارتقای ظرفیتهای انسانی و طبیعی را مأموریت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه توصیف کرد.

طاهرخانی با بیان اینکه این مأموریت خطیر با مبنا قراردادن اصول اقتصاد مقاومتی ابلاغی فرماندهی معظم کل قوادر نظر گرفته شده، گفت:  هدف توانمندسازی افراد مورد توجه قراردادن ابعاد مختلف آن و نیز توجه به چرخه تولید، توزیع و مصرف با درنظر گرفتن ظرفیتهای بومی محلی در حال حاضر در سه دهستان دستجرد، چقور و الموت غربی پایین در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: تا کنون بیش از پنج جلسه هماهنگی با حضور مسئولین استانی و سپاه و با نماینده ویژه فرماندهی محترم کل سپاه در این خصوص در استان برگزار گردید و در حال حاضر کمیته های پنج گانه عمرانی، فرهنگی، اقتصادیو بهداشت و … تشکیل و شرح وظایف به آنها ابلاغ گردیده است.

معاون اجرائی سپاه استان با بیان اینکه در انجام این مأموریت رشد و ارتقای پتانسیل‌های مردمی در مناطق محروم مورد توجه قرار می‌گیرد گفت: همچنین در راستای اجرای بهینه این مأموریت با انجام تعاملات و هماهنگی‌های لازم از ظرفیت سازمانها و نهادهای دولتی نیز استفاده می‌شود.

وی ابراز کرد: عزم قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در استان برای استفاده از تجارب ارزنده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در حوزه اشتغال، کارآفرینی و محرومیت زدایی و عملیاتی کردن آن در جغرافیای استان است.

طاهرخانی با تاکید بر همکاری استانداری و سایر دستگاه های عنوان کرد: امیدواریم با مشارکت ارگان ها  بتوانیم در دهستانهای مذکور در امر آبادانی و احداث زیرساخت های مورد نیاز و ایجاد فرصت های شغلی جدید بتوانیم برکات فراوان در سطح مناطق و دهستان های هدف ایجاد کنیم.

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • باید به شیوع جهل، فحشا، خرافه و دروغ تن دهیم!
 • محصول برجام علف هرزی است که به اقتصاد ملی زیان می‌رساند/ تناقضات در گفتار و رفتار رییس‌جمهور تمام‌شدنی نیست
 • ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی قزوین در سامانه بهین یاب
 • استان قزوین در روزهای آینده میزبان وزش بادهای شدید و کاهش دما خواهد بود
 • دعوت کمانداران آبیکی به اردوی تیم ملی/ ۲ کوهنورد قزوینی قلل مرتفع کشور را فتح کردند
 • برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نداریم/دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد
 • حرف از ۱۰ تا ۱۵ سال نیست؛توافق اتمی دائمی است!/ ایران برجام را نقض کند گزینه های لازم را در اختیار داریم
 • پشت پرده رایگان شدن ویزای تایلند
 • خوردن قورباغه زنده برای درمان دردهای شکمی!
 • خطر در کمین جوانان تنها/ چرا بی میلی جوانان به همنشینی با خانواده فزونی گرفته است؟
 • اعتراض صالحی به ارنست مونیز درباره تمدید تحریم‌ها
 • دلخراش‌ترین حربه زنان انتحاری داعش؛ طعمه قرار دادن کودکان برای نزدیک شدن به نظامیان
 • آخرین اخبار