ربات‌ زیر‌دریایی دانشگاه آزاد قزوین در مسابقات جهانی کانادا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60608
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۱۳
به عنوان تنها تیم ایرانی شرکت کننده
شاخص : تیم ربات زیر دریایی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان تنها تیم ایرانی صلاحیت فنی حضور در مسابقات جهانی کانادا را کسب کرد.
۸۱۶۳۱۸۱۵-۶۴۹۳۸۵۵

به گزارش سرویس علم و فناوری شاخص، تیم ربات زیر دریایی(ROV) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان تنها تیم ایرانی برای نخستین بار صلاحیت فنی حضور در مسابقات جهانی ربات زیر دریایی (MATE) را کسب کرد.

تیم ربات زیر دریایی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که دارنده پنج عنوان قهرمانی در رقابت های بین المللی ربوکاپ آزاد ایران می باشد، در این دوره از بازی ها به عنوان تنها تیم ایرانی پذیرفته و دعوت نامه رسمی حضور در مسابقات را دریافت کرده است.

ربات زیر دریایی با قابلیت بهره گیری در صنایع نظامی و غیر نظامی امکان ویژه را در اختیار انسان قرار می دهد تا در شرایطی مختلف جوی بر تاسیسات نفتی و غیره تسلط داشته باشد.

در این دوره از مسابقات صلاحیت ۱۰۰ تیم از دانشگاه های مطرح دنیا مورد بررسی قرار گرفت که از بین آن ها تیم هایی از دانشگاه های معتبر دنیا همچون دانشگاه های آریزونا، ماساچوستMIT، واشنگتن، اوهایو، می سی سی پی،نیو همشایر،آستین تگزاس، هنگ کنگ(چین)، ماری تایم(روسیه) و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای حضور در مسابقات تائید شد.

این مسابقات از ۴ تا ۶ تیرماه سال جاری در ایالت سنت جون کانادا با حضور ۳۵ تیم برگزار می شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار