زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها عامل ایجاد بن‌بست در مذاکرات شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62884
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
آخرین اخبار رسیده از وین
شاخص : تیم آمریکایی با تاکید با برخی موارد زیاده‌خواهانه مسیر حصول توافق را با دشواری مواجه کرده است، با این حال رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند تهران را مقصر شکست احتمالی جلوه دهند.
وین-ظریف

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص ، بنا بر اطلاعاتی که لحظاتی پیش به دست خبرگزاری فارس رسیده است، تیم آمریکایی در محل مذاکرات ایران و ۱+۵ با تاکید بر برخی زیاده‌خواهی‌ها و عدم اعتنا به حقوق ملی ایران، موانعی را در حصول توافق نهایی موسوم به برجام ایجاد کرده است.

در حالی که مذاکره‌کنندگان ایرانی با عزم جدی در محل مذاکرات حاضر شده و انعطاف‌های لازم را از خود نشان داده‌اند، به نظر می‌رسد، رسانه‌های غربی با هدف فضاسازی و ایجاد جنگ روانی تلاش دارند ایران را مقصر عدم دستیابی به توافق جلوه داده و اخیرا صحبت‌هایی نیز در خصوص ارائه توافق به پایتخت‌ها از جمله تهران مطرح می‌شود.

این در حالی است که مذاکره‌کنندگان ایرانی از اختیارات کافی برای رسیدن به یک توافق خوب و متناسب با خطوط قرمز تعیین‌شده از جانب جمهوری اسلامی ایران برخوردارند و توافق نیازی به طرح در تهران ندارد. خطوط قرمز ایران کاملا شفاف بوده، در مذاکرات مورد تاکید قرار گرفته و اخباری که تاکنون رسیده است نیز نشان از ایستادگی تیم مذاکره‌کننده ایرانی بر این خطوط قرمز دارد.

جان کری وزیر خارجه آمریکا هم عصر امروز در نشست خبری‌ از پیش اعلام‌نشده، با حضور در جمع خبرنگاران بار دیگر تلاش کرد توپ را به زمین ایران بیاندازد. وی گفت در صورتی که تهران تصمیمات لازم را نگیرد، تیم آمریکایی آماده است وین را ترک کند.

این در حالی است که یک مقام ایرانی امروز گفته است تیم‌های غربی از روز گذشته مواضع سخت‌تری را در دستور کار قرار داده‌اند که همین امر حصول توافق را دشوار کرده است.

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

آخرین اخبار