Iranjb.ir

سال گذشته ۹۲ هزار دانش‌آموز قزوینی در فلوراید تراپی‌ شرکت کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119141
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۰۹
رییس مرکز بهداشت استان قزوین:
شاخص : رییس مرکز بهداشت استان گفت: 114 هزار و 947 نفر دانش آموز ابتدایی در سطح استان سال گذشته در زمینه خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان معاینه و وارنیش فلوراید برای 92 هزار دانش آموز انجام شد.
سیّد-سعید-اسکویی

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سعید اسکویی رییس مرکز بهداشت استان قزوین پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته استانی بهداشت، تغذیه و ایمنی که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در سالن جلسات آموزش و پرورش قزوین برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته ۸هزار و ۵۵۰ جلسه و ۸ هزار و ۲۰۰ پوستر و بسته‌های آموزشی بهداشتی در حوزه‌های مختلف بین مدارس ابتدایی توزیع شد.

وی افزود: در راستای توانمندسازی کارکنان آموزش و پرورش همایش دو روزه‌ای در مهرماه ۹۴ داشتیم که در خصوص تغییرات جسمی و روانی دوران بلوغ، تغذیه و بهداشت دهان و دندان دانش آموزان بود.

رییس مرکز بهداشت استان ادامه داد: سه هزار و ۲۵۲ نفر از دوره اول متوسطه تحت آموزش و مشاوره دوران بلوغ قرار گرفتند و از این تعداد ۵۱۴ نفر به طور تخصصی مشاوره جسمی و روانی شدند.

اسکویی یادآور شد: سال گذشته ۶ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب در حوزه سلامت ویژه دانش آموزان دختر متوسطه اول توزیع شد و همچنین در برگزاری برنامه‌های هفته سلامت مدارس کل استان مشارکت چشمگیری داشتند.

این مسئول تصریح کرد: در کنار توزیع مواد آموزشی احساس کردیم باید از شیوه‌های جدیدتری استفاده کنیم به همین منظور سال گذشته با یک گروه نمایشی جهت آموزش دانش آموزان قرارداد بستیم و مدارس ابتدایی حاشیه شهر در اولویت بودند.

وی افزود: توانستیم ۱۸۰ اجرا در مدارس داشته باشیم که مورد استقبال مدیران و دانش آموزان قرار گرفت.

رییس مرکز بهداشت استان توضیح داد: سال گذشته۸۶ درصد نوآموزان بدو ورود به مدارس، پایه پنجم و پایه نهم مورد معاینه غربالگری قرار گرفتند که هر ۳ مقاطع به ترتیب۶۸ درصد،۴۴ درصد و ۲۸ درصد در زمینه دندان پوسیده مشکل داشتند.

اسکویی ادامه داد: درمجموع غربالگری شپش سر دانش آموزان که توسط ۲ دستگاه صورت گرفت ۱۴ هزار و ۳۲۷مورد آلوده شناسایی و ۱۶هزار و ۳۳۱ شامپو جهت دانش آموزان و والدین توزیع شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: سال گذشته تعدادی مدارس در سطح استان شناسایی و اتاق بهداشت آ‌ن‌ها تجهیز شد.

وی عنوان کرد: ۱۱۴ هزار و ۹۴۷ نفر دانش آموز ابتدایی در سطح استان سال گذشته در زمینه خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان معاینه و آموزش داده شدند و وارنیش فلوراید برای ۹۲ هزار دانش آموز انجام شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار