سهمیه ثبت‌نام در مرکز حفظ مجازی قرآن کریم ۲۵۰ نفر است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106440
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۵۰
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان:
شاخص : مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت:ثبت نام در طرح حفظ مجازی قرآن آغاز و سهمیه در نظر گرفته شده در سال جاری نیز ۲۵۰ نفر است که تاکنون ۱۰۰ نفر در این طرح قرآنی ثبت نام کرده‌اند.
نوروزی

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عصر دیروز در آیین افتتاح مرکز حفظ مجازی قرآن کریم که در دارالقرآن نورالثقلین قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طرح مجازی حفظ قرآن کریم اوقاف استان با هدف تربیت حافظان قرآن برای نخستین بار در قزوین راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: گام‌هایی در راستای قرآن کریم به ویژه در ماه نزول قرآن برداشته می‌شود که یکی از آنها طرح حفظ مجازی قرآن کریم است.

این مسئول تصریح کرد: به منظور تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم، سازمان اوقاف و امور خیریه نیز متعهد به تربیت یک میلیون حافظ بود که خوشبختانه توانست در مدت تعیین شده بیش از سهیمه‌ای که تعهد کرده بود حافظ قرآن کریم به جامعه اسلامی تحویل دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، راه‌اندازی مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در استان را امری ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: ثبت نام در این طرح آغاز و سهمیه در نظر گرفته شده در سال جاری نیز ۲۵۰ نفر است که تاکنون ۱۰۰ نفر در این طرح قرآنی ثبت نام کرده‌اند.

وی با اشاره به میزان اعتبار تخصیص یافته برای راه‌اندازی مرکز حفظ مجازی قرآن عنوان کرد: برای تجهیز این مرکز به امکانات مورد نیاز و همچنین آموزش لازم به کاربران برای هدایت این مرکز حدود ۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

نوروزی تصریح کرد: پتانسیل استان قزوین در حوزه فعالیت‌های قرآنی بسیار بالاست به طوریکه آقای علی اکبری در سال جاری به مسابقات کشوری ترکیه و سید مصطفی حسینی در رشته قرائت به مسابقات مالزی اعزام شدند و همچنین خانم‌ها سکینه صفری و مریم سیاهکالی مرادی در مسابقات قرآنی در مرحله کشوری خوش درخشیدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ادامه داد: راه اندازی سیستم حفظ مجازی قرآن در واقع اقدامی در راستای تسهیل امر حفظ قرآن کریم برای افرادی است که امکان حضور در کلاس‌های قرآنی را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با این اقدام و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت حافظان قرآن، شاهد افزایش تعداد حافظان قرآن کریم در استان باشیم.

نوروزی در پایان تصریح کرد:  استان قزوین در طرح تربیت حافظان قرآن کریم جایگاه مطلوبی در کشور دارد و امیدواریم با مجموعه فعالیت‌های انجام شده امسال نیز در این حوزه به ظرفیت مورد نظر در موعد مقرر دست یابیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار