شناخت ائمه متناسب با زمان راه نجات از سرگردانی بشریت/ فعالیت های اجتماعی مانع رعایت حجاب نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96695
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۴۳
مدیر حوزه علمیه قزوین:
شاخص : مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: فعالیت های اجتماعی نباید مانع رعایت حجاب شود و برای حفظ ارزش های دینی در جامعه به نحوه احسن تلاش کنیم.
download (1)

حجت الاسلام و المسلمین علی عباسی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی برای تمام بشریت است، اظهار کرد: مصونیت از اشتباه و مقام عصمت این بانوی بزرگوار نشان دهنده حجت در طول زمان تا روز قیامت برای مسلمانان است.

مدیر حوزه علمیه قزوین افزود: همانگونه که قرآن نشان ابدیت بوده و به عنوان الگو و راهنمای مسلمانان است، فاطمه زهرا (س) نیز ابدی بوده و به زمان خاصی اختصاص ندارد.

این مسئول با تاکید بر ویژگی های بارز و بیشمار آن حضرت خاطرنشان کرد: علم ائمه نشان دهنده معرفت کامل آنها در مسائل مختلف است و از این رو اگر بخواهیم معرفت دورنی و تغییر در خود حاصل کنیم باید سراغ قرآن و روایت اهل بیت(ع) برویم.

عباسی با اشاره به صبر و بردباری این بانوی بزرگوار بیان کرد: ناملایمات فراوان در مقابل عهد شکنی های زیاد و تحمل سختی ها در مسیر ترویج دین و راه خدا سبب شد که حضرت زهرا(س) در سن ۱۸ سالگی به شهادت برسند.

وی با تصریح بر اینکه چرا تاکنون قبر حضرت زهرا (س) ناشناخته باقی مانده تشریح کرد: با توجه به عمر طولانی مردم در زمان گذشته آن حضرت عمری کوتاه داشت و در زمان مرگ نیز سفارش شده بود که شبانه و به صورت مخفیانه و بدون حضور کسی دفن شوند.

مدیر حوزه علمیه قزوین ساده زیستی را یکی دیگر از ویژگی های آن حضرت عنوان کرد و گفت: ساده زیستی حضرت زهرا(س) و گذراندن زندگی روزمره با کمترین امکانات برای کسب رضای خدا بود چرا که ایشان دنیا را موقت و تجملات را مانع رسیدن به راه سعادت می دانستند.

این مسئول با تاکید بر اینکه رعایت حجاب از پیام های بزرگ آن حضرت است، تصریح کرد: فعالیت های اجتماعی نباید مانع رعایت حجاب شود و برای حفظ ارزش های دینی در جامعه به نحوه احسن تلاش کنیم.

عباسی افزود: اگر بتوان ویژگی های اهل بیت (ع) را به جامعه معرفی کنیم تاریکی و ناهنجاری ها از بین می رود و شناخت صحیح حضرت زهرا(س) و معرفی آن حضرت متناسب با نیازهای زمان  سبب الگوگیری افراد جامعه شده و بشریت را از سرگردانی نجات می دهد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار