عدم ورود شورای نگهبان به دعواهای سیاسی/ برای حفظ وحدت پیرو فرمایشات رهبری هستیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69251
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۳۵
حجت الاسلام علی قابل تاکید کرد:
شاخص : حجت الاسلام علی قابل رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور گفت: شورای نگهبان نمی خواهد به دعواهای سیاسی ورود کند و به اختلافات دامن بزند.
۸۱۶۳۴۴۹۵-۶۴۹۸۶۹۴

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص صبح امروز حجت الاسلام علی قابل رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین در گفتگو با خبرنگار سیاسی شاخص گفت: شورای نگهبان نمی خواهد به دعواهای سیاسی ورود کند و به اختلافات دامن بزند.
وی در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور در مورد اینکه «شورای محترم نگهبان ناظر است نه مجری» بیان کرد: در همه موارد قانون فصل الخطاب بوده و خواهد بود، در این خصوص آنچه را که باید مطرح شود توسط معاون اجرایی و سخنگوی شورای نگهبان بیان شده است و برای حفظ وحدت همواره پیرو فرمایشات رهبری هستیم.
حجت الاسلام علی قابل با اشاره به مراحل ثبت نام کاندیدها در دستگاه اجرایی جهت حضور در انتخابات افزود: اگر فردی در سیر مراحل احراز صلاحیت ها، رد صلاحیت شود و نسبت به این موضوع شکایت داشته باشد در مرحله سوم این شورای نگهبان است که نظر نهایی را اعلام می کند.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: تبلیغات از یک هفته قبل از انتخابات شروع می شود و تا ۲۴ ساعت قبل از رای گیری پایان می گیرد.
رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین با اشاره به مفاد ماده ۶۶، ۶۷ و ۶۸ قانون انتخابات و بیان تخلفات انتخاباتی افزود: اگر کاندیدی تبلیغات زود هنگام داشته باشد با او برخورد قانونی خواهد شد.
حجت الاسلام علی قابل با بیان مفاد ماده ۷۶ و ۷۵ قانون مجازات با متخلفین در انتخابات یادآور شد: هیئت اجرایی، نظارت و قوه قضائیه با یکدیگر منسجم خواهند شد و تخلفات را به دستگاه قضایی ارائه می دهد تا تصمیمات لازم برای آن در نظر گرفته شود.
انتهای پیام/۷۲۳۱/ت۲

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار