علم جوششی در پیشرفت و توسعه جامعه نقش موثری دارد
کد خبر: 113716
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
نماینده ولی‌ فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: علم تحصیلی انسان را دچار خستگی می‌کند اما اگر به مرحله علم جوششی برسیم شاهد اثر مطلوب در جامعه خواهیم بود.
images

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خواهران قزوین که روز گذشته در مدرسه علمیه کوثر برگزار شد، با بیان اینکه علم به ۲ نوع تحصیلی و جوششی تقسیم می‌شود، اظهار کرد: علم تحصیلی انسان را دچار خستگی می‌کند اما اگر به مرحله علم جوششی برسیم، می‌توانیم اثر مطلوبی در جامعه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: هر کس برای خدا آموزش ببیند و یاد بگیرد، برای رضای خدا عمل کند و آن چه را که فراگرفته برای رضای خدا تعلیم دهد به عنوان انسانی بزرگ شناخته می‌شود و این مهم یکی از شاخصه‌هایی است که طلبه‌ها باید از آن برخوردار باشند.

این مسئول تاکید کرد: طلبه‌ها برای این که در حوزه باشند باید تنها به خدا متوسل شوند و اگر در این مسیر با خدا مرتبط نباشند دچار انحراف می‌شوند.

عابدینی خاطرنشان کرد: پذیرش مسئولیت‌ها باید برای رضای خدا باشد و اگر نیت‌های دنیایی را در پذیرش مسئولیت‌ها مد نظر قرار دهیم موفق نخواهیم شد.

وی قرآن‌محوری، ولایت‌مداری، فتنه‌شناسی، شناخت ابعاد نفوذ از نگاه رهبری، مفاسد رژیم گذشته و استکباری بودن امریکا را از شاخصه‌های اساسی طلبه‌ها عنوان کرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار