عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور همانند سپاه پاسداران مقتدر باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89478
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی گفت: ایران یک ابر حریف نظامی برای دشمن است، در همین راستا دشمن روی نفوذ در بخش‌های دیگر از جمله در دستگاه‌های تصمیم‌گیر و اجرایی نظام تمرکز کرده که در بعضی موارد هم موفق بوده است.
w46

محمد امیدی کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه بین‌الملل قزوین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص تعرض تفنگداران آمریکایی به آب‌های سرزمینی ایران اظهار کرد: خلیج فارس و تنگه هرمز توسط نیروهای دریایی سپاه پاسداران حفاظت می شود که ایران را به برترین قدرت نظامی منطقه تبدیل کرده است.

وی افزود: ناوگان‌های نظامی کشورهای فرا‌منطقه‌ای و غربی با بالاترین تجهیزات که گاهاً به صد فروند هم می رسد در پهنه خلیج فارس حضور دارند اما این تجهیزات پیشرفته باید از نیروی انسانی مومن برخوردار باشد؛ پاسداران مومن نظام جمهوری اسلامی ایران با ایمان راسخ اجازه تعرض به مرزهای کشور نمی‌دهند.

این کارشناس با اشاره به اینکه اوباما در موضوع توافق هسته‌ای تنها پیروزی دوران ریاست جمهوری خود را اینگونه بیان می‌کند؛”ایران را عقب رانده و تسلیم کردم” ابراز کرد: دستگاه دیپلماسی کشور با دیپلماسی لبخند و گاهی عقب‌نشینی‌های بی‌مورد پیش می‌رود تا جایی که تعجب غربی‌ها را برانگیخته است.

امیدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقاومت مقتدرانه عمل می‌کند و هیچگونه عقب نشینی ندارد، استدلال کرد: آمریکا در صدد آزمایش نظامی ایران بود که پی ببرد آیا عرصه نظامی آن همانند قدرت دیپلماسی‌اش نرم و منفعلانه است یا اینکه قاطعانه مقابله خواهد کرد؟

کارشناس سیاسی ادامه داد: این آزمایش، پیروزی را برای ایران به ارمغان آورد و آمریکا بازنده اصلی آن بود.

وی با بیان اینکه فشارهای دیپلماسی در آزادسازی این تفنگداران بی تاثیر نبود، گفت: به دلیل انتخابات پیش‌رو و اجرایی شدن برجام در آینده نزدیک موجب شد تا این اقدام مانوری در مقابل تعهداتی باشد که قرار است آمریکا به آنها عمل کند.

این کارشناس با اشاره به اینکه خواست خداوند بود تا قدرت جمهوری اسلامی ایران بار دیگر به دشمنان فرامنطقه ای نشان داده شود، تاکید کرد: البته آزادی این نظامیان باید انجام می‌گرفت و آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ای او باید از این موضوع درس بگیرند.

امیدی خاطرنشان کرد: دشمن علاوه بر تضعیف قدرت علمی، هسته ای، اقتصادی، فرهنگی در صدد تحلیل  قدرت نظامی ایران است که یکی از عرصه‌های نفوذ محسوب می‌شود.

کارشناس سیاسی تصریح کرد: ایران یک ابر حریف نظامی برای دشمن است، در همین راستا دشمن روی نفوذ در بخش‌های دیگر از جمله در دستگاه‌های تصمیم‌گیر و اجرایی نظام تمرکز کرده که در بعضی موارد هم موفق بوده است.

وی با اشاره به بازتاب‌های دستگیری تفنگداران آمریکایی عنوان کرد: دشمنان باید بدانند که درگیری نظامی با  ایران را دست کم نگیرند و از طرفی کشورهای دوست منطقه هم می‌توانند روی قدرت نظامی ایران حساب کنند.

این کارشناس افزود: قدرتهای فرامنطقه باید بدانند نظام جمهوری اسلامی ایران  مانند حکومت های ننگین قاجار و پهلوی نیست که یک کشتی انگلیسی بیاید هر کاری میخواهد انجام دهد.

وی بیان کرد: قدرت‌های دنیا باید در مسئله امنیت جهانی با قدرت جمهوری اسلامی ایران مشارکت کنند چرا که تروریست‌هایی مانند داعش توسط ایران زمین گیر شده است.

امیدی در پایان یادآوری کرد: آمریکا در گروگان گیری‌هایش به شکنجه و رفتارهای ناشایست مبادرت می کند اما ایران با احترام کامل و رعایت شئونات بشری با تفنگداران رفتار کرد که بر گرفته از معیارهای دینی ملت ایران است و می‌تواند پیامی انسان‌دوستانه برای همه جهان باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار