Iranjb.ir

فرمانداری قزوین در جایگاهی نیست که بتواند در تصمیمات هیأت نظارت بر انتخابات اعمال نظر نماید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117839
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۳۰
نماینده سابق مردم بویین‌زهرا در مجلس:
شاخص : رییس هیأت نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان قزوین گفت: فرمانداری قزوین به عنوان دستگاه اجرایی در جایگاهی نیست که بتوانند بر تصمیمات هیئت نطارت بر انتخابات شورای شهر اعمال نظر نماید.
photo_2016-01-27_13-20-29

به گزارش شاخص، چندی پیش انتخابات شوراهای اسلامی شهر قزوین در تاریخ ۲۴‌ خرداد ماه سال ۱۳۹۲ برگزار شد که طی آن مردم با آراء خود اعضاء شورای این شهر را انتخاب کردند.

اما بعد از اعلام نتایج از سوی هیأت نظارت بر انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا استان قزوین، نینا سیاهکالی مرادی بنا به دلایل امنیتی رد صلاحیت و آراء‌ش باطل شد و محمد خورشیدی به‌ عنوان اولین عضو علی‌البدل به شورای شهر راه یافت تا در صورت خروج یکی از اعضاء، به شورای شهر معرفی شود.

در روزهای پایانی شهریور ماه سال جاری پیش از سفر رییس جمهور به استان، علی فرخ‌زاد نائب رییس و عضو شورای شهر قزوین به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین منصوب و از سمت خود در شورای شهر استعفا کرد.

با گذشت مدتی از این استعفا، هیچ خبری از معرفی عضو جدید شورا و جانشین فرخ‌زاد در شورای شهر قزوین نشد و متقابلا رسانه‌های اصلاح طلب در استان شروع به جریان سازی و نینا سیاهکالی مرادی را به عنوان جانشین فرخ‌زاد در شورای شهر قزوین معرفی کردند.

چندی پیش فرج‌الله فصیحی رامندی رییس شورای شهر قزوین در گفتگو با خبرنگار شاخص گفت: پس از تایید استعفاء آقای فرخ‌زاد، به فرماندار نامه نوشتیم و منتظر هستیم طبق قانون فرد علی‌البدل را به ما معرفی نمایند.

وی در ادامه بیان کرده بود: اولین نفر عضو علی‌البدل آقای خورشیدی است و از نظر اعضا شورا اگر غیر از این اقدامی شود، قانونی نخواهد بود.

همچنین حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی سخنگوی هیأت نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان قزوین نیز در گفتگو با خبرنگار شاخص تاخیر در معرفی عضو جدید شورای شهر قزوین را نمونه‌ای از قانون‌شکنی دانست و افزود: با توجه به اینکه صلاحیت خانم نینا سیاهکالی مرادی در زمان انتخابات بنا به دلایل قضایی محرز نشده است بنابراین پس از آقای فرخ‌‌زاد، آقای خورشیدی باید به عنوان اولین عضو علی‌البدل به شورای شهر راه یابد.

پس از انتشار نظرات رئیس شورای شهر قزوین و حجت الاسلام حسینی، روابط عمومی فرمانداری قزوین روز گذشته در پاسخ به علل تاخیر در معرفی عضو جدید شورا جوابیه‌ای صادر و عنوان کرده است:

“در مورد تاخیر فرمانداری در معرفی عضو جدید شورای شهر قزوین می بایست متذکر شد، در هیچ ماده قانونی ضرب الاجلی برای معرفی عضو علی البدل راه یافته به شورا تعیین نشده است و از آنجا که در مورد شخص عضو اول علی البدل مناقشاتی وجود دارد، فرمانداری قزوین بر خود لازم می داند در معرفی عضو جدید شورا، بررسی های بیشتر قانونی انجام دهد.”

روابط عمومی فرمانداری قزوین متذکر شده است که ابطال آرا خانم نینا سیاهکالی، قانون‌شکنی است و تاکید می‌کند هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات شورای شهر چهارم در قزوین مرتکب عمل خلاف قانون شده‌اند.

فرمانداری قزوین نمی‌تواند در تصمیمات هیأت نظارت بر انتخابات اعمال نظر نماید

روح‌الله عباس‌پور، رییس هیأت نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان قزوین در خصوص غیرقانونی بودن ابطال آراء خانم نینا سیاهکالی‌مرادی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار شاخص گفت: طبق نظر هیات‌ نظارت بر انتخابات شورای شهر چهارم در قزوین، صلاحیت خانم سیاهکالی محرز نشده و آراء ایشان نیز باطل شد؛ این تصمیم کاملا قانونی بوده است.

نماینده سابق مردم بویین‌زهرا با اشاره به جوابیه روابط عمومی فرمانداری قزوین، افزود: شورای عالی نظارت می‌تواند بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی نظارت داشته باشد اما فرمانداری قزوین به عنوان دستگاه اجرایی در جایگاهی نیست که بتوانند بر تصمیمات هیأت نطارت بر انتخابات شورای شهر اعمال نظر نماید.

انتهام پیام /

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پربازدیدترین ها
 • باید به شیوع جهل، فحشا، خرافه و دروغ تن دهیم!
 • محصول برجام علف هرزی است که به اقتصاد ملی زیان می‌رساند/ تناقضات در گفتار و رفتار رییس‌جمهور تمام‌شدنی نیست
 • ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی قزوین در سامانه بهین یاب
 • استان قزوین در روزهای آینده میزبان وزش بادهای شدید و کاهش دما خواهد بود
 • دعوت کمانداران آبیکی به اردوی تیم ملی/ ۲ کوهنورد قزوینی قلل مرتفع کشور را فتح کردند
 • برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نداریم/دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد
 • حرف از ۱۰ تا ۱۵ سال نیست؛توافق اتمی دائمی است!/ ایران برجام را نقض کند گزینه های لازم را در اختیار داریم
 • پشت پرده رایگان شدن ویزای تایلند
 • خوردن قورباغه زنده برای درمان دردهای شکمی!
 • خطر در کمین جوانان تنها/ چرا بی میلی جوانان به همنشینی با خانواده فزونی گرفته است؟
 • اعتراض صالحی به ارنست مونیز درباره تمدید تحریم‌ها
 • دلخراش‌ترین حربه زنان انتحاری داعش؛ طعمه قرار دادن کودکان برای نزدیک شدن به نظامیان
 • آخرین اخبار