سایه تهدید پدیده ریزگرد‌ها بر قزوین/ فرهنگ حفظ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95989
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۴۴
معاون عمرانی استانداری قزوین تاکید کرد:
شاخص : معاون عمرانی استانداری قزوین با تاکید بر اینکه فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود گفت: قزوین همانند سایر استان‌های کشور درگیر ریزگردها است و این پدیده به عنوان تهدید جدی برای استان محسوب می‌شود که باید در راستای حل این مشکل اقدام جدی صورت گیرد.
images (2)

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی صبح امروز در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی، محیط زیست و آبخیزداری که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی برگزارشد، با اشاره به خشکسالی اخیر حاکم بر استان اظهار کرد: با وجود بارندگی‌های چند ماهه گذشته شاهد تغییرات مختلف اقلیمی در حوزه آب و آبخیزداری استان قزوین بوده‌ایم.

معاون عمرانی استانداری قزوین با تاکید بر استفاده بهینه از آب به عنوان عنصر حیاتی بشر افزود: اجرای پروژه‌های آبخیزداری در امورات کشاورزی یک امر آسان، زود بازده و کم هزینه است که می‌تواند در زمینه ذخیره آب به استان کمک کند.

وی با اشاره به ۶/۱ دهم میلیارد متر مکعب میزان آب‌های روان در سطخ استان گفت: تقریبا  ۸۰۰ میلیون متر مکعب یعنی ۵۰ درصد از آب‌های سطحی از استان خارج می‌شود و ۵۰ درصد آن به شیوه های مختلف مهار و وارد چرخه آبرسانی می‌شود.

این مسئول  با اشاره به بحث سدسازی و ذخیره آب گفت: در زمینه پروژه‌های آبخیزداری باید تلاش جدی جهت افزایش بازدهی منابع طبیعی حاصل شود.

حبیبی با تاکید بر لزوم توجه به حفظ منابع طبیعی تصریح کرد: امیداست در استان با برنامه‌ریزی کارآمد به همراه تعاملات در دستگاه‌های اجرایی جهت به نتیجه رساندن پروژه‌های آبخیزداری قدم‌های موثری برداشته شود.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه بیش از ۷۰درصد منابع طبیعی استان ظرفیت اجرای پروژه‌های آبخیزداری را دارد گفت: قطعا می‌توانیم با کار کارشناسی و بررسی دقیق منابع طبیعی در راستای استفاده بهینه از این منابع قدم برداریم.

وی در پایان با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی باید به عنوان فرهنگ و معارف عمومی تبدیل شود گفت : قزوین همانند سایر استان‌های کشور درگیر ریزگردها است و این پدیده به عنوان تهدید جدی برای استان محسوب می‌شود که باید در راستای حل این مشکل اقدام جدی صورت گیرد.

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار