Iranjb.ir

ماجرای کنار گذاشتن لباس روحانیت یک نماینده مجلس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119845
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۰۳
شاخص : نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید درباره پوستر تبلیغاتی خود در انتخابات دوره ششم مجلس اسلامی که وی را با لباس معمم نشان می‌دهد و چگونگی تحصیل خود در حوزه علمیه، توضیح داد.
۱۹۵۵۰۹۴_۲۱۶

به گزارش شاخص نیوز، مدتی است که از محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصویری منتشر شده است که در آن وی لباس روحانیت به تن دارد. طبق اطلاعات منتشر شده این تصویر مربوط به تبلیغات انتخابات دوره ششم مجلس شورای اسلامی است.

در همین باره محمود صادقی درباره تحصیلات خود در حوزه علمیه توضیح داد: سابقه انگیزه من برای تحصیل در حوزه علمیه به سال ۶۰ و زمانی برمی‌گردد که مرحوم پدرم در لباس روحانیت در حادثه هفتم تیر به شهادت رسید و من تصمیم گرفتم راه ایشان را ادامه دهم و آن زمان که دیپلم فنی داشتم وارد مدرسه حقانی شدم و بعد تحصیلات حوزه را در مدرسه رضویه و فیضیه ادامه دادم.

وی افزود: در سال ۶۴ تحصیلاتم را در رشته حقوق در پردیس فارابی دانشگاه تهران در قم که آن موقع مجتمع آموزش عالی قم نام داشت، ادامه دادم و در سال ۶۸ بود که نزد مرحوم آیت‌الله اراکی ملبس شدم. بعدا همزمان با ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تدریس دروس حوزوی هم در تهران از جمله در مدرسه مروی پرداختم و در دروس خارج فقه هم حاضر شدم. از جمله در درس خارج مقام معظم رهبری حضور پیدا کردم.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم تصریح کرد: در انتخابات مجلس ششم در سال ۷۸ از حوزه انتخابیه دورود و ازنا کاندیدا شدم ولی خیلی دنبال نکردم که در لیست باشم. در آن موقع هم مسائل حقوقی و قانون اساسی را در انتخابات دنبال می کردم.

صادقی گفت: انتظار داشتم که در لیست مجمع روحانیون مبارز قرار بگیرم اما خیلی دنبال این مسئله نبودم و در نهایت مجمع روحانیون اعلام کرد که اگر به دور دوم انتخابات راه پیدا کنم اسم من را در لیست قرار می دهند و در نهایت من به عنوان یک کاندیدای مستقل در انتخابات مجلس ششم شرکت کردم.

نماینده تهران ادامه داد: در سال ۸۰ دچار یک عارضه مغزی شدم که احتمالا به خاطر وجود یک ترکش در سرم بود. همین مسئله باعث شد که مدتی بستری شوم و بعد هم از واکر استفاده می کردم. به همین خاطر تردد با لباس برایم مشکل بود و بعد از آن هم به خاطر درس و دانشگاه نمی توانستم وظایف روحانیت را انجام دهم.

صادقی تأکید کرد: همیشه لباس روحانیت را بار سنگینی بر عهده خودم می دانستم چون انسانی که ملبس به لباس روحانیت می شود باید خیلی وارسته باشد زیرا مردم از روحانی انتظار دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: زمانی که لباس پوشیدم مرحوم آیت الله اراکی به مزاح به من گفتند «تا دیروز عمامه سیاه به سر داشتی و اگر لکه ای داشت دیده نمی شد اما از امروز عمامه سفیدی داری و کوچکترین لغزش تو دیده می شود». صادقانه بگویم که من هم احساس کردم شایستگی لازم برای پوشیدن لباس روحانیت را ندارم. از آن موقع گاهی لباس می پوشیدم و کم‌کم این توفیق از من سلب شد و دیگر لباس نمی پوشیم.

 

 

منبع:  مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • باید به شیوع جهل، فحشا، خرافه و دروغ تن دهیم!
 • محصول برجام علف هرزی است که به اقتصاد ملی زیان می‌رساند/ تناقضات در گفتار و رفتار رییس‌جمهور تمام‌شدنی نیست
 • ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی قزوین در سامانه بهین یاب
 • استان قزوین در روزهای آینده میزبان وزش بادهای شدید و کاهش دما خواهد بود
 • دعوت کمانداران آبیکی به اردوی تیم ملی/ ۲ کوهنورد قزوینی قلل مرتفع کشور را فتح کردند
 • برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نداریم/دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد
 • حرف از ۱۰ تا ۱۵ سال نیست؛توافق اتمی دائمی است!/ ایران برجام را نقض کند گزینه های لازم را در اختیار داریم
 • پشت پرده رایگان شدن ویزای تایلند
 • خوردن قورباغه زنده برای درمان دردهای شکمی!
 • خطر در کمین جوانان تنها/ چرا بی میلی جوانان به همنشینی با خانواده فزونی گرفته است؟
 • اعتراض صالحی به ارنست مونیز درباره تمدید تحریم‌ها
 • دلخراش‌ترین حربه زنان انتحاری داعش؛ طعمه قرار دادن کودکان برای نزدیک شدن به نظامیان
 • آخرین اخبار