ملت ایران عکس یادگاری با جان کری و نشستن پشت میز با اوباما را افتخار نمی‌داند/ پذیرش نظارت و بازرسی از مراکز نظامی خیانت به تاریخ ایران است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60336
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
بذرپاش در همایش «ما اجازه نمی‌دهیم» در قزوین
شاخص : بذرپاش، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش «ما اجازه نمی‌دهیم» در قزوین گفت: اگر نظارت و بازرسی از مراکز نظامی و دانشمندان ایران را بپذیریم به دنیا و تاریخ خود خیانت کرده‌ایم.
nobakht10

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، همایش «ما اجازه نمی‌دهیم» دوشنبه شب با حضور پدر شهید احمدی روشن و مهرداد بذرپاش، نماینده مردم تهران در مجلس و اقشار مختلف مردم در مسجد امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.

در این مراسم مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه شهید احمدی روشن یک نماد است، اظهار کرد: مصطفای عزیز متشکریم که به ما ثابت کردی می‌توان در این دنیای وانفسا زندگی کرد و از ولایت فقیه پشتیبانی کنیم.

وی در ادامه افزود: در ایام رحلت امام خمینی(ره) به سر می‌بریم در حال حاضر خیلی از کارها به نام امام انجام می‌گیرد و خیلی از خواب‌ها از ایشان دیده می‌شود، اما ما نگرانیم مدتی دیگر مطرح شود امام را در خواب دیدیم که گفت چرا امروز انقلاب کرده‌اید؟

این نماینده مجلس ابراز کرد: ایران سرزمین شهید رجایی، شهید باکری، شهید روشن و علیمحمدی است سرزمین امام خمینی(ره) و امام خامنه ای؛ برخی‌ها فکر کرده‌اند با چه کسی طرف هستند؟ این ملت عکس یادگاری با جان کری و نشستن پشت میز با اوباما را افتخار نمی‌داند.

وی ادامه داد: این ملت مسیر تولید احترام و اقتدارش را از امام بزرگوار یاد گرفت که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ بعضی‌ها دچار اشتباه شده و به دشمن آدرس غلط می‌دهند و دشمن نیز دچار خطای محاسباتی می‌شود؛ ملت ایران همیشه در صحنه حضور داشته و در حال رشد بوده است جز در زمان قاجار و پهلوی.

ما در ژنو اشتباه تاریخی و راهبردی کردیم

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه پس از انقلاب با رشد سریع و فزاینده‌ای به جلو رفتیم، اذعان کرد: برخی‌ها دچار اشتباه هستند و از توانایی‌های این ملت در طول تاریخ آگاهی ندارند، خیلی حوادث به نام مردم اتفاق می‌افتد باید تاریخ را خواند و عبرت گرفت زیرا تاریخ از جنس تکرار است.

nobakht12

وی تصریح کرد: در دوره‌ای هم در زمان پهلوی دشمن قصد داشت کاپیتولاسیون را به نام مردم تصویب کند اما پیرجماران این اجازه را نداد، در طول تاریخ همیشه به نام مردم کارهای زیادی انجام شده امروز هم قصدشان همین رویه است؛ اما خواهش ما این است امنیت ملی ایران را به چوب حراج نگذارید و از جیب خودتان هزینه کنید.

خطوط قرمز برای دشمن شفاف نشده که امروز بازرسی از مراکز نظامی را مطالبه می‌کند

بذرپاش عنوان کرد: همه مردم موافق توافقی هستند که خوب باشد توافقی به شرطه‌ها و شروطه‌ها؛ ما در ژنو اشتباه تاریخی و راهبردی کردیم و این توافقنامه در ژنو آمریکا را به خطای محاسباتی دچار کرد؛ چراکه اولا اینقدر عجله کردیم و دوما فضا را در داخل به گونه‌ای برای دشمن ترسیم کردیم که دشمن گمان برد ملت ایران رو به موت است.

وی با انتقاد از اینکه رفتار دستگاه دیپلماسی ایران زمینه‌ساز شد تا دشمن از موضع بالا با ما سخن بگوید بیان کرد: به حدی در این سال‌ها با بیان جملاتی هم‌چون خزانه کشور خالی است و فساد کشور را فراگرفته سیاه‌نمایی صورت گرفت که دشمن جری‌تر شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه غنی‌سازی ۲۰ درصد ابزار چانه‌زنی ایران در عرصه بین‌المللی بود، گفت: ما خطوط قرمز خود را شفاف به دشمن نگفته‌ایم که بازرسی از مناطق نظامی را از ما مطالبه می‌کنند؛ این بود شعار چرخ هسته‌ای بچرخد چرخ زندگی مردم هم بچرخد؟

عامل اصلی تحریم‌های نسل سوم ایران فتنه سال ۸۸ بود 

وی در ادامه اضافه کرد:هرکس حرف زد و انتقاد کرد گفتید بی‌سواد است و او را با وصل کردن به اسرائیل حذف کردید، مجلس را از گردونه نظردهی برای هسته‌ای حذف کردید نباید همه را از گردونه مدیریت کشور کنار گذاشت؛ ریل‌گذاری مذاکرات را بد گذاشتیم رسید به بیانیه لوزان سوئیس؛ بهانه هسته‌ای برای آمریکا ورود به مراکز نظامی ماست.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه آمریکا گمان می‌کند در انرژی هسته‌ای ایران را خلع سلاح کرده است، تاکید کرد: بحث دیگر نظارت و بازرسی از مراکز نظامی و دانشمندان ایران است که اگر بپذیریم به دنیا و تاریخ خود خیانت کرده‌ایم؛ هنوز هم مردم می‌گویند انرژی هسته ای حق مسلم ماست.

وی اعلام کرد: از این حقارت بیشتر که مسئولین امنیتی و نظامی ما را بازجویی کنند؟ این برای ملت بزرگوار ایران قابل تعریف است؟ آژانس هم تا به امروز هرکاری کرده به ضرر ایران بوده است، همه شهدای هسته‌ای ماحصل گزارش سال ۲۰۱۱ آژانس است زیرا در آن دوران ۱۰ اسم دادند که چهار نفر آن‌ها را به شهادت رساندند.

nobakht06

بذرپاش افزود: اگر آمریکا تعهداتش را در توافق اجرایی نکند چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ کارنامه آن‌ها دنیای انجام ندادن‌هاست، ما باید به خود غربی‌ها شکایت کنیم چرا توافق خود را انجام نمی‌دهید؟

وی با بیان اینکه پروتکل الحاقی سخت‌ترین پروژه نظارتی است که نمونه آن در تاریخ نیست، تصریح کرد: نظر غربی‌ها این است ما موشکی داریم که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای را دارد و با این بهانه قصد نظارت از مراکز نظامی ما را دارند؛ با ملت صادق باشید اسرائیلی‌ها از متن کامل توافق اطلاع دارند اما نمایندگان ملت از آن بی‌خبرند؛ اگر متنی را امضا کردید با مردم در میان بگذارید.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ما هم در مجلس ضعیف عمل کردیم، اشاره کرد: ۱۸ ماه مذاکره صورت نگرفت که از خطوط قرمز خود عبور کنیم؛ به ما می‌گویند به طرف مذاکره کننده بدبین هستید اما بعد از بیانیه لوزان مشخص شد چه کسی دبه کرد.

ملت ایران اجازه تحمیل شدن معاهده ترکمنچای دیگری را نخواهد داد

وی بیان کرد: لیست ۲۳ نفر از دانشمندان و مسئولین امنیتی ایران را روی میز گذاشت‌ اند و پنج مکان نظامی را خواستار بازرسی شدند، یک ماه از بیانیه لوزان نگذشته بود که دبه کردند.

این کارشناس سیاسی دو پرانتز را در موضوع هسته‌ای نامشخص دانست و اذعان کرد: پرانتز اول اینکه ما سه نسل تحریم شدیم نسل اول با تسخیر لانه جاسوسی شروع شد، نسل دوم به بهانه انفجار لبنان و نسل سوم هم از سال ۸۹ شروع شد؛ دلیل شروع تحریم‌های نسل سوم ایران چه بود؟

وی با بیان اینکه امام فرمود تحریم‌ها کاغذ پاره‌ای بیش نیست، افزود: دلیل تحریم‌های سال ۸۹ شکل‌گیری فتنه بود، پس از انتخابات سال ۸۸ که به براندازی نظام دست نیافتند، گفتند فلج کننده‌ترین تحریم‌ها را ایجاد می‌کنیم تا با ورود مردم به خیابان‌ها پرونده ایران بسته شود، پس علت نسل سوم تحریم‌ها فتنه سال ۸۸ بود.

بذرپاش عنوان کرد: پرانتز دوم اینکه مگر ما سه نسل تحریم نشدیم چطور تحریم‌های نسل سوم موثرتر بود اما سانتریفیوژها را به ۱۲هزار تا رساندیم در صورتی که سانتریفیوژها جزء تحریمی‌ترین کالاها برای ایران در دنیاست، جواب این سوال‌ها را بدهید.

وی در پایان تاکید کرد: ما از ابتدای انقلاب تحریم بوده‌ایم اما ایران اسلامی روز به روز قوی‌تر می‌شود و این ملت اجازه نخواهد داد چون معاهده گلستان و ترکمنچای و پاریس بر ما مسئله تازه‌ای را تحمیل کنند.

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “ملت ایران عکس یادگاری با جان کری و نشستن پشت میز با اوباما را افتخار نمی‌داند/ پذیرش نظارت و بازرسی از مراکز نظامی خیانت به تاریخ ایران است”

  1. امیران می‌گه:

    این جماعت فتنه چی تمام توان خودشان را بکار گرفته اند تا مملکت را دودستی تحویل کدخدا کنند حالا یک روز به نام سازندگی و یک روز اصلاح طلب و روز دیگر امید و تدبیر. واگر نبود همت مردم ودر صحنه بودن آنها و تدابیر حضرت امام و مقام معظم رهبری این اتفاق بارها افتاده بود.

  2. امیران می‌گه:

    سلام ، زمانی که در نیویورک جان کری به سفارت ایران آمد چه کسانی از این جماعت با دمشان شروع به گردو شکستن کردند و تو بوق و کرنا نمودند که کری در واقع به ایران آمده است و این عمل بعد از انقلاب برای اولین بار در دولت امید و تدبیر رخ داده .اگر این حرکت قابل بالیدن است که شاه پدر سوخته از اینگونه اتفاقات زیاد در کارنامه خود داشت .حتی زنهاشون را هم به این مبهمانی ها می بردند ، حتما” برای تکریم و منزلت زن بوده .اینگونه فخر فروشی ها انسان را باد دوران قاجار می اندازد که وقتی شاه بابا به صاحب منصبی فحش و ناسزا می گفت صاحب منصب مذکور با افتخار بیان میداشت “حضرت اشرف به من فرمودند ، پدر سوخته”

پاسخ دهید

آخرین اخبار