Iranjb.ir

مهم‌ترین تهدیدات پدافند غیرعامل مربوط به فضای سایبری است
کد خبر: 117039
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۰۷
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به اینکه پدافند غیر عامل درگیر تهدیدات حوزه سایبری است، گفت: متاسفانه برخی زیرساخت‌ها در قزوین مجوز پدافند غیرعامل را ندارند.
download

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد افشار مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین در نشست خبری پدافند غیر عامل با اصحاب رسانه که ظهرامروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در بخش‌های مختلفی که در حوزه پدافند غیر عامل وجود دارد تهدیدات نوینی همچون مسائل سایبری و بیولوژیک از اهمیت و اولویت برخوردار است.

وی افزود: بیماری‌های انسانی، دامی و دستکاری‌های ژنتیکی محصولات که توسط دشمنان انجام گرفته موجب آسیب به سایر کشورها شده که چندان قابل رصد نبوده و به لحاظ حقوقی قابل پیگیری نیست.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل درگیر تهدیدات حوزه سایبری است، تصریح کرد: برخی کشورها از جمله آمریکا از این راه کشور را مورد هجمه قرار داده‌اند که باید ساختارهای لازم در سه حوزه صنعت، اجتماع و خدمات عمومی ایجاد و از طریق فرهنگ‌سازی و آموزش، مردم و مسوولین دستگاه‌ها را آشنا کرد.
این مسوول عنوان کرد: خوشبختانه با اقداماتی که در حوزه نظامی انجام گرفته تهدیدات این بخش در انتهای لیست قرار گرفته‌ است.

افشار با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت پدافند غیر عامل، ابراز کرد: شعار سازمان پدافند غیر عامل در هفته امسال “معصوم سازی و پایداری کشور با اقدام و عمل به پدافند غیر عامل” در نظر گرفته شده است.

وی؛ تحقق تدابیر رهبری در خصوص عمل انقلابی و مقابله با نفوذ دشمنان، تبیین نقش و جایگاه پدافند عامل در جامعه، تعمیق، توسعه و ضرورت آن، ایجاد تحرک و انگیزه در دستگاه‌های اجرایی کشور، تبین مفاهیم نظری و عملی اقتصاد مقاومتی را از اهداف پدافند غیر عامل عنوان کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری افزایش مشارکت مردمی و مسوولین را ضروری دانست و تشریح کرد: آگاه سازی مردم از عملکرد سازمان‌ها و نهادهای اجرایی کشور در پدافند عامل و جلب مشارکت نخبگان و صاحب نظران در این عرصه الزامی است.

این مسوول با بیان برنامه‌های هفته پدافند غیر عامل گفت: زنگ پدافند غیر عامل و رزمایش دانش‌آموزی در دبیرستان ابن سینا تاکستان، هنرستان عاطفه و شهدا آبیک و هنرستان انقلاب و حجاب قزوین، سخنرانی یکی از معاونان سازمان پدافند غیرعامل پیش از خطبه‌های نماز جمعه، دوره‌های آموزشی و رزمایش پدافند غیر عامل به منظور “پایدارسازی صنایع” و دیدار با خانواده ایثارگران از برنامه‌های پیش رو در این هفته است.

افشار افزود: در سال ۹۴ تاکنون ۳۲ دوره آموزشی، ۱۱ همایش و ۳۵ رزمایش از سوی پدافند غیر عامل برگزار شده است.

وی یاد آور شد: مرکز امداد و پشیبانی رویدادهای سایبری از طریق زیر گروه‌های سایبری در دانشگاه بین الملل امام خمینی(ره) نیز تشکیل یافته است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به اینکه پروژه‌ها و زیرساخت‌های شهری باید دارای مجوز پدافند غیر عامل باشند، تشریح کرد: در حال حاضر بخشی از این سازه‌هایی که در شهر وجود دارند پیش از تصویب ماده ۲۱۵ ساخته و برنامه‌ریزی شده که مشمول این قانون نشده‌اند.

این مسوول در پایان خاطر نشان کرد: مهمترین بحث، شناسایی دشمن و انواع تهدیدات است چراکه ماهیت و نوع تهدیدات عوض شده و باید مردم و دستگاه‌ها به مسائل روز آشنا باشند تا فضای امن و پایداری به وجود آید.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • باید به شیوع جهل، فحشا، خرافه و دروغ تن دهیم!
 • محصول برجام علف هرزی است که به اقتصاد ملی زیان می‌رساند/ تناقضات در گفتار و رفتار رییس‌جمهور تمام‌شدنی نیست
 • ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی قزوین در سامانه بهین یاب
 • استان قزوین در روزهای آینده میزبان وزش بادهای شدید و کاهش دما خواهد بود
 • دعوت کمانداران آبیکی به اردوی تیم ملی/ ۲ کوهنورد قزوینی قلل مرتفع کشور را فتح کردند
 • برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نداریم/دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد
 • حرف از ۱۰ تا ۱۵ سال نیست؛توافق اتمی دائمی است!/ ایران برجام را نقض کند گزینه های لازم را در اختیار داریم
 • پشت پرده رایگان شدن ویزای تایلند
 • خوردن قورباغه زنده برای درمان دردهای شکمی!
 • خطر در کمین جوانان تنها/ چرا بی میلی جوانان به همنشینی با خانواده فزونی گرفته است؟
 • اعتراض صالحی به ارنست مونیز درباره تمدید تحریم‌ها
 • دلخراش‌ترین حربه زنان انتحاری داعش؛ طعمه قرار دادن کودکان برای نزدیک شدن به نظامیان
 • آخرین اخبار