وابستگی ورزش به بودجه دولتی سم است
کد خبر: 101587
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۳۷
امیررضا خادم تصریح کرد:
شاخص : معـاون حقـوقی، پارلمـانی و امور استـان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به اوضاع حاکم در کشور وابستگی امور ورزشی به دولت سم است؛ همه دست اندکاران در حوزه ورزش باید با افزایش درآمدزایی به دنبال تامین هزینه‌ها باشند.
IMAGE635342762477483633

به گزارش خبرنگار ورزشی شاخص، ظهر امروز نشست صمیمانه امیررضا خادم معاون حقوقی، امور مجلس‌ و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و امور جوانان با دبیران و روسای هیئت‌های ورزشی قزوین در سالن باغستان برگزار شد.

محمد مشهدی آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان در ابتدای این مراسم با اشاره به موفقیت‌های استان در امور ورزشی اظهار کرد: قزوین تنها استانی بود که توانست مدال طلا در رقابت‌های کوهنوردی و سنگ نوردی را کسب نماید؛ این اولین و افتخارآفرین‌ترین مدال برای کشور عزیزمان بوده است.

وی در ادامه با اشاره به افتخارتی که توسط بانوان استان در عرصه‌های مختلف  در سطح جهان و آسیا کسب شده افزود: تنها دوره‌ای که بانوان ایران در فوتسال توانستند رتبه اول و کسب مدال طلا را به خود اختصاص دهند توسط کادر مربی و کاپیتان تیم قزوینی بود.

مدیرکل ورزش و جوانان، علیرضا جهانبخش ، مهدی مرندی و سعید مرادی را از افتخارآفرینان قزوینی در رشته‌های مختلف ورزشی عنوان کرد و افزود : با توجه به وجود چنین ظرفیت‌هایی در استان باید نگاه ویژه‌ای در بخش‌های مختلف ورزشی استان داشته باشیم .

درخشش ورزشکار قزوینی در بازی‌های آسیایی اینچئون

مشهدی آقایی با اشاره به چندین مدال کسب شده استان در عرصه المپیک خبر داد: اسماعیل عبادی در رشته تیروکمان از شهرستان آبیک در بازی‌های آسیایی اینچئون کشور چین صاحب مدال طلا شده که امروز اعضای این فدراسیون برای استقبال از وی به فرودگاه امام(ره) خواهند رفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه ۶ مدال ارزنده فرزندان این مرز و بوم متعلق به استان قزوین است، گفت: شهرستان آبیک به منظور کسب نتایج بهتر و بیشتر در رشته ورزشی تیر و کمان  نیاز به راه اندازی یک مرکز آکادمیک به عنوان پایگاه قهرمان فدراسیون دارد.

افزایش روحیه منسجم درآمدزایی در حوزه‌های ورزشی

امیررضا خادم معاون حقوقی، امورمجلس‌ و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و امور جوانان در ادامه افزود: هیئت‌های ورزشی توانمندی‌های زیادی دارند که باید به سمت درآمدزایی بروند تا بتوانند با حمایت بخش خصوصی هزینه های خود را تامین کنند.

وی در ادامه تشریح کرد: هیئت‌های حوزه ورزشی زنان نگاه و تلاش جدی دارند و ما شاهد هستیم که با کمترین هزینه بهترین نتیجه را به دنبال دارند در حالیکه ورزش آقایان شاید بتوانیم نتیجه‌ای برابر با هزینه حاصل نماییم.

معاون حقوقی، امورمجلس‌ و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش  گفت: ورزش آقایان نیز باید بتوانند مانند هیئت های ورزشی بانوان، نگاه ویژه‌ای به حوزه مربوطه داشته باشند.

این مسئول با اشاره به اهمیت جذب حمایتهای حامیان و اسپاسنسرهای ورزشی گفت: با معرفی و برجسته کردن خیرین، زمینه حضور سایر افراد جامعه را فراهم سازیم.

وی افزود: با توجه به اوضاع حاکم در کشور، وابستگی امور ورزشی به دولت سم است چه بسا که شاید در امور مجلس کمترین بودجه به ورزش اختصاص می‌یابد بنابراین همه دست اندکاران در حوزه ورزش باید با افزایش روحیه درآمدزایی بتوانند هزینه‌ها را تامین کنند.

خادم با اشاره به توانمندی ها و ظرفیتهای قابل توجه ورزشی خاطر نشان کرد: برگزاری چنین جلساتی با هدف ارائه ایده‌ها و انگیزه‌ها در جهت درآمدزایی می‌توانند کمک شایانی در جهت توسعه امور ورزشی استان داشته باشد.

گفتنی است در این جلسه دبیران و روسای هیئت‌های مختلف ورزشی به ارائه عمکرد خود پرداختند و در پایان نیز از چندین خیر در حوزه ورزشی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار