Iranjb.ir

هرج و مرج قیمت در بازار حبوبات - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119650
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
شاخص : عضو اتحادیه مواد غذایی گفت: با توجه به تامین بخشی از حبوبات مصرفی از طریق واردات، افزایش قیمت دلار بر نرخ کالای داخلی نیز تاثیر گذار است.
۵۳۷۷۹۷۶_۷۸۱

به گزارش شاخص نیوز؛ قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی از افزایش قیمت حبوبات در بازار خبر داد و گفت: با توجه به  تامین بخشی از حبوبات مصرفی از طریق واردات، افزایش قیمت دلار بر نرخ کالای داخلی نیز تاثیر گذار بوده است.

وی افزود: قیمت حبوبات داخلی بسته به نوسانات نرخ دلار و کشش پذیری بازار مصرف افزایش می یابد.
حسنی در خصوص دیگر عوامل موثر در افزایش قیمت حبوبات بیان کرد: اتمام فصل برداشت و افزایش مصرف در فصل سرما  از جمله دلایل گرانی انواع حبوبات در بازار به حساب می آید.
وی از افزایش صادرات نخود به پاکستان و عراق خبر داد و افزود: افزایش نرخ دلار همچون مشوق صادراتی برای محصولات داخلی سودآوری بالایی برای صادرکنندگان فراهم آورد و این امر موجب شد تا صادرات رشد پیدا کند.
حسنی نرخ انواع حبوبات پرمصرف را به شرح زیر اعلام کرد و اضافه کرد: نرخ هر کیلوگرم لپه ۷ هزار و ۶۰۰ تومان، نخود ایرانی ۸ هزار و ۳۰۰ تومان، نخود اتیوبی ۸ هزار و ۲۰۰ تومان، لوبیا چشم بلبلی ۶ هزار و ۹۰۰ تومان، لوبیا قرمز۵ هزار و ۹۰۰ تومان، نخود کرمانشاه ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، عدس اعلا ۶ هزار و ۳۰۰ تومان و لیمو امانی ۳۸ هزار تومان است.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار