هشدار بی‌سابقه فرمانده آمریکایی به روسیه و سوریه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111255
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
شاخص : فرمانده تازه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه در اظهار نظری کم سابقه به مسکو و دمشق هشدار داد که چنان چه بار دیگر به مناطقی که نیروهای ویژه آمریکا قرار دارند حمله شود، پاسخ خواهند داد.
۱۸۱۵۶۱_۴۸۰

به گزارش شاخص به نقل از سی ان ان ژنرال «استفن تاونسند» گفت: ما به روس ها اطلاع دادیم که کجاییم… آنها به ما گفته اند که به سوری ها اطلاع داده اند و من فقط می گویم در صورت احساس خطر، از خودمان دفاع خواهیم کرد.

تاونسند نخستین فرمانده ارشد نظامی است که چند روز پس از حمله نیروی هوایی سوریه به محل استقرار نیروهای ویژه این کشور، از احتمال درگیری بین دو طرف سخن می گوید.

این ژنرال آمریکایی در هفته جاری به عنوان فرمانده نیروهای این کشور در عراق و سوریه منصوب شده است، و سخنان او پس از آنچه مقامات نظامی آمریکا حادثه ای «نامعمول» خوانده اند، مطرح می شود. در این حادثه که روز پنجشنبه رخ داد، جنگنده های ارتش سوریه به منطقه ای در نزدیکی محل استقرار نیروهای عملیات ویژه ایالات متحده که از نیروهای کرد دفاع می کنند، حمله کردند.

پس از این حمله، تعدادی از نیروهای آمریکایی به سرعت جابه جا شدند و پرواز جت های گشتزنی آمریکا در شمال سوریه افزایش پیدا کرد.

تاونسند علاوه بر این گفته است برنامه دارد تا فشار بر داعش را افزایش دهد و گفت امیدوار است که سال آینده نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا بتوانند داعش را در عراق و سوریه شکست دهند. او با تاکید بر این که می داند چنین هدفی ممکن است بلندپروازانه باشد گفت: این هدف من است. من قصد دارم این کار را انجام دهم.

او در پاسخ به این پرسش که منظور از شکست داعش چیست، گفت که داعش زمانی شکست خورده است که چیزی به نام خلافت دیگر وجود نداشته باشد و مراکز جمعیتی قابل توجهی را کنترل نکند.

فرمانده نیروهای آمریکایی با بیان این که می داند داعش از سوریه و عراق محو نخواهد شد، هدفش را بیرون راندن آنها از شهرها اعلام کرد.

او همچنین با اظهار بی میلی نسبت به گفتگو با ابوبکر البغدادی و تمایلش به کشته یا فراری شدن فرمانده داعش، مدعی شد که البغدادی بر سر قدرت می ماند و به دستوراتش را برای پیروانش صادر خواهد کرد.

تاونسند همچنین از عزیمت نیروهای کرد و عرب تحت پشتیبانی آمریکا به حاشیه شهر رقه سوریه، پایتخت خودخوانده داعش، خبر داد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار