پیمانی که قطر، ترکیه و عربستان با هم امضا کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69851
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
شاخص : «جولیان آسانژ» مؤسس سایت افشاگر «ویکی لیکس» از پیمان محرمانه قطر، ترکیه و عربستان سعودی برای براندازی دولت سوریه خبر داد.
۵۵۹۸۲

به گزارش پایگاه  شاخص ، «جولیان آسانژ» مؤسس سایت افشاگر «ویکی لیکس» از پیمان محرمانه قطر، ترکیه و عربستان سعودی برای براندازی دولت سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «مینت پرس» (سازمان مستقل دیدبان روزنامه نگاری) آسانژ در شبکه تلویزیونی ساندی روسیه فاش ساخت: این پیمان محرمانه در سال ۲۰۱۲ از سوی قطر، عربستان سعودی و ترکیه امضا شد و کشورهای غربی مانند فرانسه، انگلیس و آمریکا نیز در امضای آن دخیل بودند.

به گفته آسانژ، متحدان آمریکا در خاورمیانه به شیوه ای خصمانه تر عمل کردند. عربستان حتی بر خلاف دستورالعمل های آمریکا عمل کرد.

این اسناد افشا شده در زمره صدها هزار اوراق و اسناد دولتی هستند که از اطلاعات محرمانه درباره برخی قدرت کلیدی خاورمیانه، خاصه عربستان پرده برداشت. اسناد افشا شده همچنین شامل ارتباطات درونی سفارتخانه های عربستان در سراسر جهان است.

ناآرامی های سیاسی در سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون ۲۳۰ هزار کشته بر جا گذاشته است. دولت آمریکا و متحدانش به گروه های شبه نظامی سوری که با نیروهای دولتی می جنگند، کمک می کنند.

منبع : ایرنا

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار