کاهش هزینه‌های هنگفت مبارزه با مواد مخدر با پیشگیری
کد خبر: 116680
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
فرماندار قزوین مطرح کرد
شاخص : فرماندار شهرستان قزوین گفت: باید از ورود افراد به ورطه اعتیاد پیشگیری شود تا هزینه های هنگفت برای مقابله و درمان صرف نشود.
mosavi-mavini3

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سید علی موسوی روز گذشته در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قزوین با اشاره به اینکه آگاه سازی جامعه با آموزش های عمومی در راستای پیشگیری از مواد مخدر و فرهنگ سازی جامعه ضروری است، اظهار کرد: دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی باید با حساسیت لازم در این زمینه فعالیت کنند تا ضمن جلوگیری از هرگونه فساد اجتماعی، روح و روان جامعه را از این آفت خانمانسوز دور کرد.

فرماندار شهرستان قزوین بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی از جمله طلاق، سرقت و سایر بزهکاری‌ها را ناشی از مصرف مواد مخدر در اجتماع دانست و افزود: باتوجه به ابعاد و تبعات وسیع اعتیاد که همه افراد جامعه را درگیر خود می کند، مبارزه با این پدیده خانمانسوز عزم و اراده جمعی می طلبد.

این مسوول همجواری کشورمان با مناطق عمده تولید مواد مخدر در دنیا را علت مهم شیوع این پدیده خانمانسوز اعلام و تصریح کرد: برای مبارزه با مواد مخدر امروز به ملت ایران هزینه های بسیاری تحمیل می شود و بسیاری از جوانان در این راه به شهادت می رسند اما ریشه کنی کامل این پدیده شوم نیازمند همکاری و تعامل مردم و مسوولان است.

وی اضافه کرد: همه مسوولان باید تلاش کنند تا از ورود افراد به ورطه اعتیاد پیشگیری شود تا هزینه های هنگفت برای مقابله و درمان صرف نشود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار