قزوین چهارمین استان پرترافیک کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 107006
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۳۴
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان:
شاخص : رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قزوین گفت: قزوین به عنوان چهارمین استان پر تردد کشور، یکی از مسیرهای مواصلاتی مهم و محل تردد خودروهای ترانزیتی خارجی است.
photo_2016-07-04_13-17-47

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نصرالله بیگلری رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات پلیس راه قزوین- زنجان برگزار شد، اظهار کرد: محورهای مواصلاتی این استان از نظر ترافیکی بسیار حائز اهمیت است که شرق کشور را به شمال، غرب و شمال غرب متصل می‌کند.

وی افزود:  قزوین به عنوان چهارمین استان پر تردد کشور، یکی از مسیرهای مواصلاتی مهم  و محل تردد خودروهای ترانزیتی خارجی است.

این مسئول در ادامه گفت: بیشترین تردد محورهای استانی به ترتیب در اتوبان قزوین- کرج و بالعکس، قزوین –رشت، قزوین –زنجان و سپس راه‌های اصلی در محور قزوین- همدان و ساوه است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قزوین با بیان اینکه جمع کل راه‌های استان ۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر است، تشریح کرد: کل آزادراه های استان ۲۲۰ کیلومتر، بزرگراه ۲۷۰، راه‌های اصلی ۷۰۰کیلومتر، راه‌های روستایی و آسفالته ۲ هزار۵۴۳ کیلومتر، راه‌های روستایی خاکی۲ هزار و ۸۹۰ کیلومتر می‌باشد.

کاهش۱۴/۲ درصدی مجموع تصادفات در سه ماهه سال جاری

بیگلری با اشاره به کاهش ۱۴/۲درصدی مجموع تصادفات در سه ماهه سال جاری ابراز کرد: طبق آمار، ۱۳/۶ درصد در تصادفات منجر به فوت،۴۲/۳ درصد در تصادفات خساراتی کاهش داشته‌ایم که حاصل عملکرد خوب دستگا‌ه‌های زیربط بوده است.

وی با بیان اینکه انحراف به چپ، سرعت و سبقت غیرمجاز به عنوان خطوط قرمز پلیس راه هستند، تصریح کرد: پلیس راه با استقرار نیروهای گشتی و دوربین‌های سیار   با رانندگانی که در سطح جاده‌ها مرتکب سبقت غیرمجاز می‌شوند به طور جدی برخورد خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به شدت تصادفات در جاده‌های دوطرفه به صورت رخ به رخ، اذعان داشت: طبق الویت‌های کاری در استان، افزایش تیم‌های گشت سیار در سطح جاده‌ها به ویژه به سمت جنوب یعنی محور قزوین-همدان و ساوه است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قزوین افزود: الویت‌های بعدی در مورد ایمنی جاده ها در بستر شانه راه و مسدود کردن دهانه پل می‌باشد.

بیگلری با بیان اینکه یک سوم از تصادفات در استان قزوین در محور قزوین- کرج اتفاق می‌افتد، گفت: تمهیدات لازم برای تعطیلات عید سعید فطر و طرح تابستانی برای این محور به صورت ویژه در نظر گرفته شده است.

میزان تصادفات منجر به مرگ در راه‌های روستایی نگران کننده است

وی با اشاره به اینکه میزان تصادفات منجر به مرگ در راه‌های روستایی نگران کننده است، عنوان کرد: میزان تصادفات در آزاد راه‌ها ۴۸ درصد، بزرگراه ۲۴ و نیم ، راه‌های اصلی ۱۲ و راه‌های فرعی۲/۴ درصد و راه‎‌های روستایی ۱۳/۱ درصد است.

این مسئول  با اعلام اینکه یشترین میانگین سنی سرنشینان فوتی مقصر در قزوین بین ۲۵ تا ۳۰ سال است، بیان کرد: این میزان برای سنین ۲۵ تا ۳۴ سال ۳۴/۸درصد بوده است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قزوین با اشاره به تفکیک جنسیتی رانندگان مقصر، گفت: آقایان  ۹۴/۸ و خانم‌ها ۵/۲ درصد در تصادفات مقصر شناخته شده‌اند.

بیگلری تشریح کرد: نوع کاربری وسیله نقلیه در تصادفات سه ماهه سال جاری به ترتیب ۷۳ درصد در سواری‌ها، ۱۰/۷ درصد وانت بار ، ۶ درصد کامیون و تریلی و ۱/۳ وسایل مسافربری بوده است.

وی با بیان اینکه روزانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ دستگاه اتوبوس از جاده‌های استان حرکت می‌کنند، گفت: باتوجه به مساعد شدن آب و هوا و افزایش موتور سوراران ۸/۷ درصد راکبین موتور در تصادفات مقصر بوده‌اند که با طرح‌های هفتگی و روزهای تعطیل، با اعزام تیم‌های گشتی در محورهای جاده‌های الموت ورود خواهیم داشت.

نصب ۱۵ دوربین سرعت سنج ثابت در آزاد‌راه‌ها و جاده‌های استان

این مسئول با اشاره به سیستم وسایل نقلیه مقصر در تصادفات  تشریح کرد: بیشترین تصادفات در سه ماهه جاری مربوط به سواری‌ها بوده که حدود ۲۴/۳ درصد را پراید تشکیل داده است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قزوین با تصریح بر اینکه علت تامه تصادفات عدم توجه به جلو است، عنوان کرد: ۶۲/۲  درصد از تصادفات عدم توجه به جلو، ۱۲ درصد سرعت غیرمجاز و ۷ درصد انحراف به چپ می‌باشد.

بیگلری اضافه کرد: نوع برخوردهایی که در تصادفات رخ می‌دهد ۳۷/۸ واژگونی،برخورد با شی ثابت ۶ درصد، خروج از جاده ۵/۶ درصد، برخورد با موتور ۱۰درصد و برخورد با عابر ۴درصد آمارگیری شده است.

وی هشدار داد: بیشترین زمان وقوع تصادف در طول ۲۴ ساعت از ساعت ۱۶تا ۲۰ به میزان ۲۵ درصد و از ساعت ۲۰تا ۲۴ به میزان ۱۷ درصد بوده است.

photo_2016-07-04_13-20-09

این مسئول در ادامه گفت: در سه ماهه سال جاری تاکنون هزار و ۶۹۰ دستگاه موتور سیکلت به علت عدم رعایت قوانین و مقرارت توسط نیروهای گشتی توقیف و به پارکینگ منتقل شده‌اند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قزوین افزود: تا کنون حدود ۲ هزار و ۱۲۸  دستگاه خودرو به دلیل تخلفات رانندگی در سطح کل استان توقیف شده‌اند.

بیگلری در ادامه تشریح کرد: رانندگانی که به طور همزمان دو تخلف را مرتکب می‌شوند وسایل نقلیه آنها به مدت ۷۲ ساعت توقیف می‌شود تا مراحل اداری آن‌ها انجام شود که این میزان در سه ماهه جاری به میزان ۷۵ دستگاه بوده‌ است.

وی بیان کرد: ۳۴۷ دستگاه خودرویی که در ۳ ماهه سال جاری توقیف شده‌اند مربوط به خودورهایی با بیش از ۱۰ میلیون ریال جریمه بوده که با وجود ابلاغ پرداخت نکرده‌اند.

این مسئول از نصب ۱۵ دوربین سرعت سنج ثابت در آزاد‌راه‌ها و جاده‌های استان خبر داد و گفت: تمام دوربین‌های نصب شده در سراسر استان به قرارگاه استان متصل بوده که بعد از تایید و پیگیری به تهران ارسال می‌شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار