کاهش ۴۰ درصدی سوانح رانندگی با فعالیت طلایه‌داران ترافیک در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74456
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۲۰
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خبر داد
شاخص : رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوين درهمایش همیاران پلیس گفت: با فعالیت طلايه داران ترافيك سوانح رانندگی در قزوين 40 درصد کاهش داشته است.
۸۱۶۹۵۵۹۹-۷۰۰۵۴۶۰۸

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی دیروز همایش همیاران پلیس استان قزوین با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد.

سرهنگ محمد رضا محمدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در این مراسم با اشاره به اینکه طرح همیار پلیس از سال ۸۶ آغاز به کار کرده و در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در حال برگزاری است، اظهار کرد: آشنا شدن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان کمک می کند تا آنان بتوانند هنگام رانندگی والدین خود نکات خلاف مقررات را به آنها تذکر دهند و از این طریق نقش بازدارندگی در تخلفات رانندگی را بازی کنند.

این مسئول تذکرات همیاران پلیس به رانندگان را خوردن و آشامیدن، صحبت با تلفن همراه، سرعت غیرمجاز و نبستن کمربند ایمنی عنوان کرد.

محمدی طرح همیار پلیس را یک راهکار علمی و آموزشی برای مقررات راهنمایی و رانندگی دانست، اعلام کرد: بیش از ۷۵ درصد تصادفات رانندگی ناشی ازخطای انسانی است و با فعالیت همیاران پلیس سوانح رانندگی ۴۰ درصد کاهش داشته است.

در این مراسم که با حضور بیش از ۳۰۰ دانش آموز همیار پلیس قزوینی همراه بود مسابقات و برنامه‌های مختلف و متنوعی برای کودکان و نوجوانان همیار پلیس به اجرا درآمد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار