کاهش ۴ درصدی سرقت در قزوین/ قزوین جزو استان‌های موفق در کشف مواد مخدر بوده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109411
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۶
رییس پلیس پیشگیری ناجا کشور عنوان کرد:
شاخص : رییس پلیس پیشگیری ناجای کشور گفت: میزان جرایم در قزوین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 7 درصدی داشته در حالی که میانگین کشوری آن 6 درصد می‌باشد.
۱۳۹۴۰۵۲۹۱۷۴۹۱۱۴۸۷۵۹۱۶۶۵۴

سردار محمد شرفی، رییس پلیس پیشگیری ناجا کشور در حاشیه چهاردهمین همایش رؤسا و فرماندهان کوپ استان قزوین در گفتگو با خبرنگاران استان، با اشاره به ۶ اولویت کاری در نظر گرفته شده سال جاری در نیروی انتظامی اظهار کرد: علت حضور ما در استان قزوین مشاهده ارزیابی این ۶ اولویت و اجرایی شدن آنها است.

وی با اشاره به کاهش ۴درصدی انواع سرقت‌ها در قزوین افزود: خوشبختانه تلاش‌های خوب همکاران ما در این استان و عمق دینداری و ولایتمداری مردم قزوین موجب پیشگیری از سرقت شده است در حالی که میانگین کاهش سرقت در کشور ۲ درصد است و قزوین در این امر موفق بوده است.

این مسئول در ادامه گفت: برخی شاخص‌های امنیتی مانند جرایم خشن، سرقت به عنف و سرقت‌های مسلحانه در این استان اصلا وجود ندارد و بعضی نیز به شدت کاهش داشته و نسبت به میانگین کشوری وضعیت بسیار خوبی دارد.

رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی قزوین ابراز کرد: با توجه به سابقه فرهنگی و وجود مردم متدین؛ قزوین جزو استان‌های با وقوع جرایم کم است.

شرفی عنوان کرد: میزان جرایم در قزوین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۷ درصدی داشته در حالی که میانگین کشوری آن ۶ درصد می‌باشد.

وی درخ صوص مبارزه با قاچاق کالا اظهار کرد: با توجه به اینکه استان قزوین محور مواصلاتی ۸ استان قرار گرفته ، عملکرد بسیار خوبی داشته است و نسبت به مدت مشابه بالای ۲۴۰ درصد افزایش کشف کالای قاچاق در استان قزوین را داشته‌ایم.

این مسئول انتظامی اضافه کرد: شاید تعداد پرونده‌های این جرایم کم باشد اما ارزش کالاهای مکشوفه بسیار بالاست و این نشان دهنده مقابله آگاهانه و حرفه‌ای پلیس قزوین در مقابله با پدیده قاچاق است.

رییس پلیس پیشگیری ناجا کشور تصریح کرد: خوشبختانه قزوین جزو استان‌های موفق در کشف مواد مخدر بوده است.

وی آموزش‌های لازم  را برای کسب مهارت‌های حرفه‌ای پلیس، افزایش توان جسمی و کاهش خطای کارکنان در انجام ماموریت‌ها دانست.

این مسئول انتظامی با اشاره به کاهش ۶۷ درصدی سوانح و حوادث پلیسی، تشریح کرد: میزان رضایتمندی مردم از پلیس افزایش و میزان انتقادات کاهش داشته است و مشارکت مردم با همکاران ما در سطح خوبی قرار داد.

شرفی گفت: نگهبان محله در پیشگیری از سرقت به ویژه سرقت سیم و ترانس‌های برق بسیار موثر بوده است.

وی با اشاره به افزایش سرقت پلاک خودرو در استان افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و از موضوعاتی است که فرمانده انتظامی استان در دستور کار کمیسیون پایش جرایم قرار داده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار