ایران جانبی

» 10روز هوای ناسالم طی سه ماه گذشته در آبیک
کد خبر: 210528
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱:۳۵
شاخص : در سه ماه نخست سال1399 با بررسی و سنجش آلودگی هوای استان قزوین، 83 روز هوای پاک و قابل قبول در شهر آبیک و 93 روز در شهر قزوین به ثبت رسید.

سید ابراهیم سید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس داده های ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان قزوین، در سه ماه نخست سال جاری در مجموع93 روز هوای پاک و قابل قبول در سطح شهر قزوین و 83 روز هوای پاک و قابل قبول در سطح شهر آبیک ثبت شد که در این مدت آبیک 7 روز وضعیت هوا ناسالم برای گروه های حساس و 3 روز نیز در حالت ناسالم قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در استان میزان سنجش آلودگی هوا توسط سه ایستگاه موجود ثبت میشود که بطور مستمر در تمام اوقات شبانه روز به ثبت رسیده و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

موسوی ادامه داد: در صورت اجرای برنامه ها و مصوبات کارگروه مقابله با پدیده گرد وغبار و پیشگیری از آلودگی هوا در سایر فصل های باقیمانده از سال شاهد روزهای سالم بیشتری خواهیم بود.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اضافه می گردد: تراكم جمعیت، تراكم فعالیت های صنعتی، ترافیك درون شهری، تردد خودروهای غیراستاندارد و فرسوده و دود زا، بروز و تشدید عوامل طبیعی ناشی از تغییرات اقلیمی و خشكسالی ازعوامل آلودگی هوای استان می باشد.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار