۱۰۰درصد روستاهای بالای ۴خانوار دارای تلفن است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 183214
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۳:۱۶
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین:
شاخص : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین گفت: قبل از انقلاب تنها 6تا7 روستا و شهرهای محدود استان دارای تلفن ثابت بود و اکنون 100درصد روستاهای بالای 4خانوار دارای تلفن است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، یوسف رضایی نیک در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: حوزه ارتباطات و فن آوری اطلاعات متفاوت از زیرساخت‌های دیگر است و قبل از انقلاب هیچ شاخصی در این زمینه نداشتیم و ما ۱۰۰درصد پیشرفت نسبت به چهل سال گذشته داشتیم.

وی افزود: قبل از انقلاب تنها ۶تا۷ روستا و شهرهای محدود استان دارای تلفن ثابت بود و اکنون ۱۰۰درصد روستاهای بالای ۴خانوار دارای تلفن است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین ابراز کرد: خوشبختانه استان قزوین در ارتباط دهی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نیز رتبه اول کشور را دارد و ۱۰۰درصد شهرهای استان دارای تلفن همراه و ۹۰درصد روستاها بالای ۲۰خانوار دارای تلفن همراه است.

این مسئول افزود: تعداد مشترکین برای تلفن همراه برای تمامی اپراتورهای فعال در سطح استان یک میلیون و ۶۰۰هزار سیم کارت است.

رضایی نیک گفت: در بحث اینترنت همه شهرهای استان از اینترنت پرسرعت برخوردارند و ۶۰درصد روستاها اینترنت پرسرعت دارند و ۲۵درصد روستاها در حال توسعه است که تا پایان خرداد سال بعد بهره‌برداری می‌شود.

وی عنوان کرد: تا سال آینده ۸۵درصد روستاها دارای اینترنت پرسرعت خواهند بود؛ در سطح استان ۳۲۰۰کیلومترفیبرنوری درون استانی و ۷۲۸کیلومتر فیبرنوری بین استانی داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین گفت: ۲۲۰ روستا دفتر ICT و ۶۵روستا هم در استان دفتر پست بانک دارند که درحال خدمات دهی هستند.

رضایی نیک افزود: استان در بحث شاخص IDI “توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات” خوشبخانه رشد چهار پله‌ای داشته و برای اولین بار بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد و در جایگاه دوازدهم کشوری است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار