تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) قزوین
کد خبر: 100182
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
شاخص : دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) شنبه 29 فروردین ماه با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) به کیفیت غذای این دانشگاه اعتراض کردند.

به گزارش شاخص نیوز ، دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) ظهر روز گذشته با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) نسبت به کیفیت غذای این دانشگاه اعتراض کردند.

IMG_20160417_122413

دانشجویان با چیدن ظروف غذای خود از مقابل درب ساختمان غذاخوری دانشگاه تا مقابل درب ساختمان مرکزی دانشگاه اقدام به اعتراض نسبت به کیفیت نامطلوب غذای دانشگاه کردند.

IMG_20160417_121613

یکی از دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار کیوسنا در اجتماع دانشجویان با اشاره به کیفیت بد غذای دانشگاه گفت: کیفیت غذا  غیر قابل خوردن است و دیگر قابل تحمل نیست.

وی افزود: دو روزی می‌شود که زمزمه‌های این اعتراض صنفی به گوش مسئولین رسیده و در این دو روز مسئولین سعی کرده‌اند با افزودن مخلفاتی مانند گوجه، سبزی و سالاد جلوی اعتراض صنفی دانشجویان را بگیرند.

این دانشجو با مقایسه میان دانشگاه‌های مختلف ادامه داد: دانشگاه‌های روزانه‌ای در کشور هستند که دو، سه یا حتی پنج نوع غذا را در منوی خود دارند اما دانشگاه ما تنها یک نوع غذا و آن هم با این کیفیت ضعیف را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به هزینه پرداختی توسط دانشجویان برای غذا اظهار داشت: دانشجویان حاضرند در ازای غذای باکیفیت عالی حتی تا پنج هزار تومان هم بپردازند بشرطی که کیفیت غذا واقعا افزایش یابد.

IMG_20160417_124613

دانشجوی دیگری در پاسخ به خبرنگار کیوسنا گفت: اعتراض ما مربوط به کیفیت پایین غذا و محدود بودن منوی غذای دانشگاه است.

وی افزود: افزایش هزینه غذا در صورت افزایش کیفیت برای دانشجویان قابل قبول است، اما وضعیت کنونی با توجه به اینکه دانشگاه ما روزانه و بین‌المللی ست و از طرفی نیز رتبه‌های بالای کنکور در این دانشگاه پذیرش می‌شوند سطح کنونی کیفیت غذا برای دانشجویان مناسب نیست.

وی اظهار داشت: بعضی از وعده‌های غذایی این دانشگاه باعث مسمومیت دوستان من در چندین نوبت شده است.

دانشجوی دیگری که نظری مخالف داشت گفت: کیفیت غذای امروز واقعاً خوب بود، بنظر من اعتراض دانشجویان به این دلیل است که غذا در حین انتقال به سلف و سرو کردن آن سرد می‌شود و قاعدتاً غذای سرد اصطلاحاً از دهان می‌افتد.

وی افزود: بنظر من کیفیت غذای دانشگاه به نسبت هزینه آن خوب است، البته هنوز جای پیشرفت هست اما به نسبت هزینه‌ای که دانشجویان برای غذا می‌پردازند کیفیت غذا مناسب است.

IMG_20160417_125228

دانشجوی دیگری با اشاره به تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان گفت: اگر این اعتراضات نتیجه‌ای دربرداشته باشد و کیفیت غذا بهتر شود خوب است، زیرا کیفیت کنونی غذا پایین است.

وی افزود: البته من با این نوع از اعتراض مخالفم و بنظر بنده چیدن ظروف غذا از درب سالن غذاخوری تا درب سازمان مرکزی نوعی کفران نعمت الهی ست و باعث هدررفت حجم زیادی برنج و سایر اقلام غذایی که برای ما تدارک دیده شده می‌شود.

این دانشجو ادامه داد: البته برگزاری تجمع بشرط نتیجه‌بخش بودن آن شیوه مناسبی ست.

وی با اشاره به کیفیت غذا نیز ابراز داشت: کیفیت غذای دانشگاه در حد مطلوب نیست و باید با پیگیری شورای صنفی کیفیت غذا بهبود یابد.

تلاش‌های خبرنگار ما برای مصاحبه با دبیر شورای صنفی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) سرکار خانم عمرانی‌زاده نتیجه نداد و دبیر شورای صنفی تنها به ذکر این نکته که شورای صنفی این تجمع را پایه‌ریزی نکرده و از آن حمایت نمی‌کند اکتفا کرد.

در ادامه تجمع دانشجویان در مقابل ساختمان مرکزی ادامه یافت و دکتر حمید طاهری معاونت دانشجویی دانشگاه در جمع دانشجویان حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

IMG_20160417_125335

وی با اشاره به تحولاتی که در زمینه رفاهی در خوابگاه‌های این دانشگاه و همچنین طرح‌های عمرانی دانشگاه صورت گرفته است اظهار داشت: تاکنون شکایتی از کیفیت غذا به دست من نرسیده و اگر به دست من رسیده بود قطعاً تمهیداتی اندیشیده می‌شد تا کیفیت غذا بهبود یابد.

IMG_20160417_125429

در ادامه مسئول تدارکات دانشگاه و آقای خاوری مدیر کل امور دانشجویی نیز در جمع دانشجویان حضور یافتند و هر کدام به پرسش‌های دانشجویان پاسخ دادند.

انتهای پیام

منبع: کیوسنا

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار