لزوم پایبندی بیشتر مسئولان به استقلال همه جانبه ایران اسلامی/ مشکلات کشور با سیاست‌بازی حل نمی‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 104947
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۳:۵۲
امام‌جمعه قزوین تاکید کرد:
شاخص : امام‌جمعه قزوین گفت: باید از منظر نظامی، کشاورزی، بهداشت و درمان و به ویژه از منظر فرهنگی به استقلال دست پیدا کنیم و استقلال در این معانی و همه ابعاد دیگر را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش شاخص‌نیوز ،آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته قزوین در مسجدالنبی با اشاره به فرمایشات رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در خصوص شاخصه‌های انقلابی بودن، اظهار کرد: همه ما برای انقلابی بودن نیازمند عمل به شاخصه‌های مد نظر رهبر معظم انقلاب هستیم.

وی به تشریح شاخصه‌های انقلابی بودن پرداخت و پایبندی به مبانی و ارزش‌های اسلامی را به عنوان شاخصه نخست معرفی و تصریح کرد: آن‌هایی که به دین، پیام های قرآنی، سیره و سنت پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) اهمیت می‌دهند، افرادی انقلابی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در این خصوص ادامه داد: اصولاً این معانی برای مسئولان، مردم و شخصیت‌های علمی و اثرگذار جامعه ما اهمیت داشته و مورد توجه است و باید به پاس این نعمت الهی خدای متعال را سپاسگزار باشیم.

امام‌جمعه قزوین به اظهارات وزیر کشور که گفته بود “سه فوق لیسانس بیکار در خانه دارم” اشاره و خاطرنشان کرد: وزیر کشور اخیراً در خصوص بیکاری آماری را ارائه دادند تا مسئولان به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند و ان‌شاءالله این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

وی گفت: وزیر کشور با وجود این که عمری در مسئولیات‌های مختلفی بوده، سه فرزند فوق لیسانس بیکار در خانه دارد، و این موضوع نشان می‌دهد که مسئولان متقی هیچ گاه از جایگاهی که دارند برای در رأس قرار دادن خانواده خود استفاده نمی‌کنند و به بیکاری و مشکلات مردم توجه ویژه دارند.

وی به حضور استاندار قزوین در بیشتر نمازهای جمعه اشاره و بیان کرد: بنده گاهی به ایشان جدی‌ترین انتقادها را گفته‌ام اما می‌بینیم که ایشان به حضور در نماز جمعه پایبند هستند و این مهم مصداق بارز محیط دینی است. همانطور که ما از استاندار انتقاد می‌کنیم از ایشان هم می‌خواهیم از ما انتقاد کنند تا فضای معنوی، تقوایی، و تذکر وجود داشته باشد و حقایق را بدون نگرانی و دلخوری با یکدیگر در میان بگذاریم.

آیت‌الله عابدینی با بیان این که رعایت تقوا این است که با دلسوزی همه کارها انجام شود، افزود: اگر در سیاست بازی‌های رایج بیفتیم، آن موقع از سیاست توام با صداقت دینی فاصله می‌گیریم و ضررهای جبران ناپذیری بر فرهنگ و ارزش‌های انسانی ما وارد خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب را به عنوان دومین شاخصه انقلابی بودن که مورد تأکید رهبری است، معرفی و اضافه کرد: باید مبانی و ریشه ها را مورد توجه قرار دهیم. هدف ما صدور انقلاب و فراهم کردن زمینه ظهور منجی عالم بشریت است تا جهان پر از عدل و داد شود.

وی پایبندی به استقلال همه جانبه کشور را سومین شاخصه انقلابی بودن برشمرد و اظهار کرد: باید از منظر نظامی، کشاورزی، بهداشت و درمان و به ویژه از منظر فرهنگی به استقلال دست پیدا کنیم و استقلال در این معانی و همه ابعاد دیگر را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم.

امام‌جمعه قزوین به تشریح چهارمین شاخصه انقلابی بودن یعنی حساسیت در برابر دشمن پرداخت و تصریح کرد: حساسیت در مقابل دشمن یعنی این که هیچ‌گاه دنبال دشمن حرکت نکنیم؛ آن‌ها می‌خواهند مردم ما را محتاج و دنباله رو خود کنند تا همه چیز ما را گرفته و فرهنگ و سیاستشان را بر ما تحمیل کنند و در نهایت عزت و استقلال کشور را از میان ببرند و در این مسیر مسئولان باید به امر مهم استقلال در همه ابعاد توجه ویژه داشته باشند.

آیت‌الله عابدینی تقوای دینی و سیاسی را آخرین ویژگی انقلابی بودن نامید که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد و بیان کرد: انسان انقلابی یعنی آدم با تقوا و آدمی که به دین و ارزش های دینی، رسالت‌های پیغمبر (ص) و ولایت اهل بیت (ع) و فقیه در عصر غیبت اهمیت می‌دهد.

وی به سالروز تأسیس جهاد کشاورزی در ۳۸ سال پیش هم اشاره و یادآور شد: به برکت جهاد کشاورزی خدمات بسیاری به مردم ارائه شد و روستاها احیا شدند و امکانات بسیاری در اختیار مردم قرار گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به خدمات بسیار خوب مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم اشاره و اذعان کرد: کارآفرینی و ایجاد صنایع تبدیلی در محیط های روستایی و مناطق محروم دو مقوله مهمی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: صرفه‌جویی آب در این روزهای گرم بسیار ضروری است تا مردم در همه مناطق به آب دسترسی پیدا کنند.

وی به وفات بانوی بزرگ اسلام، حضرت خدیجه (ع) اشاره و افزود: حضرت خدیجه (ع) در هر شرایطی یار پیامبر(ص) بود و خدمات بسیار زیادی را برای نشر اسلام و ارزش‌های الهی ارائه کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار