۱۱۲ تعاونی فعال در استان وجود دارد/ ۶ تعاونی برتر معرفی شدند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 157961
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۳۶
رئیس تعاون روستایی قزوین:
شاخص : رئیس تعاون روستایی قزوین گفت: در استان قزوین 112 تعاونی تولید، کشاورزی و دامی با 95 هزار و 989 عضو وجود دارد که همه تعاونی‌ها فعال هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمود محمودی رئیس اداره تعاون روستایی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سازمان تعاونی روستایی با سابقه حدود۵۰ ساله عمدتا در بخش کشاورزی فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه تعاون روستایی از سازمان‌های خدمات رسان در روستاها و بخش کشاورزی است گفت: این سازمان وظایفی را از تامین نهاده‌ها تا نگهداری و کمک به  آماده سازی زمین و نگهداری محصولات کشاورزی و بازاریابی محصولات را بر عده دارد.

این مسئول تشریح کرد: در استان قزوین ۱۱۲ تعاونی تولید، کشاورزی و دامی با ۹۵ هزار و ۹۸۹ عضو وجود دارد که همه تعاونی‌ها فعال هستند و اعضا ۱۰۳ میلیون و۲۸۵ هزار ریال سرمایه گذاری اعضا است.

رئیس اداره تعاون روستایی استان قزوین یادآور شد: گردش مالی تعاونی‌های استان در سال ۹۵، ۱۵میلیارد و ۳۸۸ میلیون ریال بوده است که بیشتر این سرمایه تقریبا در بخش کشاورزی کار می‌کند.

محمودی اضافه کرد: بیشترین مسائلی که در این اداره دنبال می‌کنیم تامین نهاده‌ها است که در سال گذشته ۱۱۳ هزار و ۴۹۸ تن انواع کودها را در اختیار کشاورزان استان گذاشتیم.

وی ادامه داد: ۲۰ هزار و ۷۸۲ لیتر انواع سموم را بین کشاورزان استان توزیع کردیم و همچنین ۲۱۴دستگاه ماشین آلات را به کشاورزان تحویل دادیم.

این مسئول بیان کرد: در بخش آموزش نیز یک هزار و ۶۵۸ نفر روز دوره‌های توانمندسازی برای کارمندان و نیروها برگزار کردیم.

رئیس اداره تعاون روستایی استان قزوین با اشاره به سازماندهی مجامع ۵۶ تعاونی در استان گفت: در ارزشیابی شرکت‌ها نیز تعداد ۶۸ تعاونی مورد ارزیابی قرار گرفت و ۶ تعاونی جزو برترین‌ها معرفی شد.

محمودی با بیان اینکه ۷۰ شرکت حسابرسی و بر عملکرد آن‌ها نظارت شد افزود: در ۹ ماهه سال جاری ۲۲ میلیون و ۵۲۹ لیتر بنزین، نفت گاز و نفت سفید و ۵۲۶ هزارکیلو گاز مایع توزیع شد.

وی یادآور شد: ۱۸ میلیون و ۳۱۵ هزار کیلو آرد روستایی از طریق ۲۱۶ فروشگاه مصرف در روستاها توزیع گردید.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار